bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4820

Szykuje się rewolucja na parkingach. Parkingowych zastąpią parkomaty

W 2018 roku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej planuje wprowadzenie poboru opłat przy użyciu parkomatów na całym obszarze Strefy Płatnego Parkowania.

Parkomaty na placu Wojska Polskiego - 04.01.2016
Parkingowych zastąpią parkomaty. Szykuje się rewolucja na parkignach · fot. bielsko.info


Na bielskich parkingach, które znajdują się w Strefie Płatnego Parkowania, szykuje się niemała rewolucja. Kierowcy będą uiszczać opłaty parkingowe w parkomatach. Od minionego roku jest to możliwe tylko na dwóch największych parkingach w strefie - na placu Wojska Polskiego i placu Wolności.

- Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej planuje w 2018 r. wprowadzenie na całym obszarze istniejącej Strefy Płatnego Parkowania poboru opłat przy użyciu parkomatów. Na chwilę obecną nie zapadły jednak ostateczne decyzje w tym zakresie dlatego też nie jest możliwe wskazanie ostatecznej liczby parkomatów oraz ich dokładnej lokalizacji - poinformował nasz portal Andrzej Kostyński, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Aktualnie w Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej zatrudnionych jest 47 inkasentów parkingowych. W momencie wprowadzenia parkomatów część pracowników znajdzie zatrudnienie w SPP jako tzw. kontrolerzy opłaty parkingowej, którzy będą m.in. sprawdzać wniesienie opłaty do parkomatu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.