bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6299

Bielskie Pogotowie Ratunkowe przekazało karetkę na Ukrainę

Bielskie Pogotowie Ratunkowe na wniosek samorządu powiatu bielskiego przekazało samochód ratownictwa medycznego dla szpitala w Kicmaniu na Ukrainie.

Powiat bielski przekazał karetkę szpitalowi na Ukrainie - 01.2018 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Powiat kicmański od wielu lat jest partnerem powiatu bielskiego. Jest to w pełni wyposażona karetka Mercedes Sprinter z napędem na cztery koła. W związku z tym, że jest to pięcioletnie auto, nie może już być używane w naszym systemie ratownictwa.

Uroczystego przekazania auta dokonał starosta bielski Andrzej Płonka w towarzystwie członków zarządu Katarzyny Adamiec, Stanisława Pięty i dyrektora BPR Wojciecha Waligóry. Odbierający auto dyrektor szpitala w Kicmaniu, dziękując za piękny dar, zauważył, że będzie ono wręcz niezbędne dla ich medycznej placówki.

Dodajmy, że bielska placówka pogotowia w 2017 roku wzbogaciła się o dwie nowoczesne karetki, a zakup trzeciej planowany jest na bieżący rok.

aka / bielsko.info
źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.