bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 stycznia 2018
  • 18 stycznia 2018
  • wyświetleń: 7440

[ZDJĘCIA] 7 tys. zł podczas Wielkiej Licytacji Pięknych Krzeseł dla WOŚP

W niedzielę, 14 stycznia w Galerii Sfera odbyła się Wielka Licytacja Pięknych Krzeseł. Podczas akcji uzyskano około 7000 złotych! Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wielka Licytacja Pięknych Krzeseł w Galerii Sfera - 14.01.2018 · fot. Galeria Sfera


Zespół Szkół Plastycznych już w zeszłym roku wykonał kilkanaście pięknych krzeseł w ramach akcji "Krzesła dla WOŚP". W tym roku bielski Plastyk przygotował 19 krzeseł. Swoje 2 krzesła z motywami swoich obrazów zaprojektowała także Anna Magdziarz, prowadząca pracownię malarską w Galerii Sfera.

Dla każdego krzesła został opracowany indywidualny projekt. Intencją autorów było przygotowanie propozycji o zróżnicowanym charakterze, bogactwie zastosowanych motywów, stylów oraz kolorystyki. Opiekunem projektu jest mgr Agata Ruman.

Krzesła dla WOŚP · fot. Joanna Chudy/ Bielski Plastyk


Galeria Sfera wymieniając krzesła w swoim obiekcie postanowiła włączyć się w nurt tzw. upcyklingu. W niedzielę, 14 stycznia odbyła się Wielka Licytacja Pięknych Krzeseł. Zebrane pieniądze - 7000 złotych - zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Uczniowie Bielskiego Plastyka przekazali „Krzesła dla WOŚP” · fot. Fundacja Arka


Akcja "Krzesła dla WOŚP" rozpoczęła całoroczny projekt Fundacji ARKA pt. „Wszystkie kolory recyklingu”, w którym zaplanowany jest cykl akcji, spotkań, zbiórek surowców promujący nowy system segregacji śmieci. W nowym podejściu do segregacji odpadów bardzo ważne jest ograniczanie ich wytwarzania czy „dawanie drugiego życia” odpadom. Właściwa segregacja na 4 kolory według nowego systemu, promocja postaw ekokonsumenckich, zasady zakładania przydomowych kompostowników to tylko część zagadnień, które Fundacja będzie poruszać w całorocznym programie.

- W roku 2018 zaplanowaliśmy szereg akcji, które już znają bielszczanie: Drzewko za surowce czy Listy dla Ziemi, Torba za surowce, Kompostownik - cud życia. Pojawią się także nowe pomysły - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI. - Wśród tych nowych to właśnie "Krzesła dla WOŚP”, "Siejemy słońce" czy też "Książka wspiera bohatera".

Uczniowie Bielskiego Plastyka przekazali „Krzesła dla WOŚP”
Uczniowie Bielskiego Plastyka przekazali „Krzesła dla WOŚP” · fot. Fundacja Arka

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.