bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1458

Promocja Kalendarza Beskidzkiego i wystawa w Klubie Nauczyciela

Za nami:

Dzisiaj o godzinie 17.00 w Klubie Nauczyciela przy ul. Wzgórze 11 odbędzie się promocja Kalendarza Beskidzkiego AD 2018.

Kalendarz Beskidzki 2018


Kalendarz Beskidzki wydawany jest od 1960 r. - najpierw przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej, a od 2011 r. przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia pod kierunkiem Grażyny Staniszewskiej. Redaktorem rocznika jest od 2011 r. Jan Picheta. W 2016 r. redakcja Kalendarza Beskidzkiego została uhonorowana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Nagrodą im. Aleksandra Milskiego.

Klub Nauczyciela jest m.in. siedzibą grupy poetyckiej „Apostrofa”, dlatego jednym z głównych wątków promocyjnych będzie „kalendarzowa” literatura, zarówno poetycka, jak i prozatorska. Publiczność spotka się m.in. z literatami - Lechem Kotwiczem, Arturem Pałygą, Juliuszem Wątrobą, Katarzyną Żaczek, drem historii sztuki Ewą Janoszek, reporterami Dobrosławem Barwickim-Pichetą, Małgorzatą Ireną Skórską czy Szymonem Brodą. Podczas imprezy pojawią się także niektórzy bohaterowie obecnej edycji Kalendarza Beskidzkiego.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa dzieł Szymona Brody, który z zawodu jest etnologiem, ale uprawia także malarstwo, poezję, prozę, reportaż i filozofię.

Podczas spotkania będzie można kupić obecny rocznik oraz poprzednie wydania Kalendarza Beskidzkiego po cenach promocyjnych.

BM / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.