bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2018
  • 4 stycznia 2018
  • wyświetleń: 8354

Kontrola NFZ w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim!

Decyzją dyrektora śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, dziś przed południem rozpoczęła się kontrola Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim.

szpital miejski
Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski · fot. sid - bielsko.info


- Dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ podjął decyzję, że dziś przed południem rozpocznie się kontrola w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim, która ma zweryfikować, czy umowa z nami zawarta jest realizowana prawidłowo, zarówno pod kątem personelu, jak i posiadanego sprzętu - mówi Małgorzata Doros, rzecznik Prasowy Śląskiego OW NFZ.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w udzielaniu świadczeń w sposób lub w warunkach nieodpowiadających wymogom określonym w obowiązujących przepisach lub umowie, możliwe jest nałożenie kary umownej, której maksymalną wysokość określają postanowienia Ogólnych Warunków Umów, stanowiących załącznik do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 roku (tj. Dz.U. z 2016 r., poz. 1146).

szpital miejski
Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski · fot. sid - bielsko.info


Kontrola jest pokłosiem problemów szpitala z uruchomieniem Izby Przyjęć i doraźnym utworzeniem Działu Obsługi Pacjenta, którego zadaniem będzie przygotowywanie przez pielęgniarki dostępnej dokumentacji medycznej każdego pacjenta. Decyzję o ewentualnej hospitalizacji podejmie konsylium lekarskie.

Kontrola może potrwać kilka dni. Tymczasem przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do przewodniczącej Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu z wnioskiem o zwołanie w trybie pilnym posiedzenia komisji na temat przyszłości Szpitala Miejskiego.

- W związku z informacjami dotyczącymi problemów w zarządzaniu Szpitalem Miejskim w Bielsku-Białej zawnioskowałem o pilne zwołanie Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu. Od wielu lat jednostka podległa Prezydentowi Miasta boryka się z problemami ogromnego zadłużenia, a obecnie również realizowania podstawowego zabezpieczenia mieszkańców. Liczę na szybką reakcję i spotkanie jeszcze w tym tygodniu - poinformował Przemysław Drabek.

Radny zaznacza, że w przypadku braku reakcji na wniosek, klub Prawa i Sprawiedliwości wystąpi do Przewodniczącego Rady Miejskiej o zwołanie sesji na temat funkcjonowania Szpitala Miejskiego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.