bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 grudnia 2017
  • 18 lutego 2018
  • wyświetleń: 9743

W niedzielę na stoku Dębowca siódma edycja Pucharu Reksia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Za nami:

Po raz drugi Puchar Reksia - największa w Polsce impreza narciarska dla dzieci, będąca dla wielu młodych narciarzy początkiem przygody ze sportową rywalizacją - rozegrana zostanie dwukrotnie. Planowane są dwa miejsca rozegrania zawodów: w Bielsku-Białej na stoku Dębowca - 18 lutego oraz w Białce Tatrzańskiej przy Hotelu Bania - 18 marca.

6. Puchar Reksia - 05.02.2017
Już po raz siódmy w Bielsku-Białej odbędzie się Puchar Reksia · fot. bielsko.info


Liczba zawodników jest ograniczona do 400 narciarzy w jednej edycji. W zależności od umiejętności oraz wieku zawodnicy będą startować na jednej z dwóch tras (dłuższej i krótszej). W tym roku w zawodach startują dzieci w sześciu grupach wiekowych: 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009, 2010-2011, 2012-2013, 2014 i młodsi.

Wszyscy uczestnicy narciarskich zmagań otrzymają numery startowe (specjalnie zaprojektowane) oraz pamiątkowe nagrody. Przewidziane są także ciepłe napoje oraz przekąski - kultowe drożdżówki. Organizatorzy przewidują także aktywności towarzyszące. W przeddzień zawodów spotkanie z Reksiem, czytanie i oglądanie bajek, animacje dla dzieci. W dniu zawodów rozgrzewka z instruktorką fitness, gry, zabawy i konkursy.

7. Puchar Reksia odbędzie się pod patronatem Jacka Krywulta - Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Stanisława Łukaszczyka - wójta Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Patronat Honorowy nad zawodami objął Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wojciech Saługa - Marszałek Województwa Śląskiego. Ambasadorem Zawodów jest Andrzej Bachleda-Curuś.

Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. Wydarzenie to zostało na stałe wpisane do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

7. Puchar Reksia w Bielsku-Białej

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj