Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 grudnia 2017
  • wyświetleń: 14265

Tajemnicza przesyłka z buteleczką postawiła na nogi wszystkie służby

Całe popołudnie trwała we wtorek skoordynowana akcja służb przy ul. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej, gdzie kurier dostarczył przesyłkę zza granicy. Nie byłoby w tym nic dziwnego i nikt nie alarmowałby straży, gdyby nie fakt, że zamiast odzieży, adresat znalazł półlitrową butelkę z niezidentyfikowaną cieczą.

Akcja policji przy ul. Jana III Sobieskiego
fot. bielsko.info


Jak wynika z nieoficjalnych informacji do jakich dotarł nasz portal, tajemnicza przesyłka pochodziła z Pakistanu. Adresat spodziewał się odzieży, a zamiast niej znalazł tylko butelkę o pojemności pół litra, w której znajdowała się ciecz. Na miejsce zostali wezwani policjanci i tak rozpoczęła się trwająca sześć godzin akcja wielu służb.

Dyżurny KMP w Bielsku-Białej wysłał na miejsce patrol prewencji i powiadomił o zaistniałej sytuacji straż pożarną. Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce, wezwali policyjnego pirotechnika wraz psem wyszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych. Wstępne ustalenia nie potwierdziły, aby byłaby w butelce znajdowała się jakakolwiek wybuchowa substancja. Strażacy z plutonu chemicznego JRG-1 w Bielsku-Białej, również wykluczyli aby była to jakaś substancja zagrażająca życiu.Mimo wstępnego wykluczenia niebezpieczeństwa, na miejsce tajemniczego znaleziska skierowano fizyko-chemików z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także chemików z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Wykonano wszystkie niezbędne i możliwe badania, mające na celu wykluczenie lub wskazanie konkretnego zagrożenia.

Jak informuje nasz portal podinsp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej: - dostępne badania i testy nie potwierdziły aby była to jakakolwiek substancja mogąca zagrażać życiu. Nie był to materiał pirotechniczny, fizyczny, chemiczny czy biologiczny.

Trwająca od godziny 13:00 akcja na terenie prywatnej firmy przy ul. Jana III Sobieskiego zakończyła się chwilę po godzinie 19:00. Jak dodaje podisp. Elwira Jurasz - policjanci zabezpieczyli butelkę z cieczą do dalszych badań laboratoryjnych. Specjalistyczne badania zawartości butelki zostaną przeprowadzone przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji w Warszawie.

sid / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.