bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3480

Zebrano 10 ton darów dla potrzebujących. Trafią na Ukrainę

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej kolejny raz zorganizowała zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. Do magazynu Caritas trafiło 10 ton darów dla potrzebujących - poinformowały służby organizacji charytatywnej.

W zbiórce, która odbyła się 29 i 30 listopada br., w wielu parafiach diecezji bielsko-żywieckiej zebrano produkty żywnościowe o długim terminie trwałości oraz środki czystości.

- Dzięki pracy wolontariuszy, dary trafiły już do głównego magazynu Caritas w Bielsku-Białej. Teraz zostaną posegregowane według asortymentu i w kilku transportach ruszą najpierw do Przemyśla, a stąd dalej na wschód - wyjaśnił ks. Robert Kasprowski, dyrektor diecezjalnej Caritas i podkreślił, że akcja jest wyrazem solidarności z rodakami, mieszkającymi na wschodzie oraz uchodźcami z terenu wschodniej Ukrainy, gdzie trwa wojna.

W poprzednich latach, dzięki ofiarności mieszkańców całej diecezji, Caritas zebrała prawie 30 ton darów, które przekazano: Caritas Spes we Lwowie, Caritas diecezji samborsko-drohobyckiej obrządku grekokatolickiego, siostrom serafitkom na Białorusi oraz do parafii, w których posługują księża, wywodzący się diecezji bielsko-żywieckiej.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.