Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 grudnia 2017
  • wyświetleń: 4682

Co zrobić kiedy dziecko nie współpracuje u stomatologa?

Artykuł sponsorowany:

Odpowiedzi na to najczęściej zadawane pytanie przez każdego rodzica udzieli ekspert lekarz dentysta Piotr Łukojć.

Kids Smile Studio


Lek.dent.Piotr Łukojć: Dzisiejsza stomatologia oferuje znacznie więcej niż jeszcze parę lat temu. Nastawienie u dziecka powstaje na bazie doświadczeń wyniesionych z domu i od najbliższych. Dlatego nie warto w jego obecności wspominać o swoich złych wspomnieniach. Centrum Stomatologiczne dla Dzieci i Młodzieży Kids Smile Studio jest miejscem specjalnie stworzonym dla dużych i małych pacjentów, często jest to dla nich pierwszy kontakt z dentystą. Wnętrza nie kojarzą się z typowym gabinetem. Jest kolorowa bawialnia, gdzie dzieci relaksują się przed wizytą. Specjalnie wyszkolony zespół dba o pacjenta i jego bezpieczeństwo na każdym etapie wizyty.Pierwsze wizyty staramy się przeprowadzić w sposób adaptacyjny, na koniec czeka nagroda, która utrwala pozytywne wspomnienia. Jako rodzice starajmy się reagować zanim zacznie się stan zapalny i ból.

Co w momencie kiedy mimo adaptacji dzieci nie pozwalają na leczenie?

Lek.dent.Piotr Łukojć: W zależności od poziomu współpracy na ratunek przychodzi tzw. sedacja, czyli gaz rozweselający. Podtlenek azotu, czyli wspomniany gaz rozweselający, który przy odpowiednio dobranej dawce ma działanie uspokajające i przeciwbólowe. Dzieci chętnie zakładają truskawkową maseczkę przez którą podawany jest gaz rozweselający i koncentrują się na bajce wyświetlanej nad fotelem. Sam gaz jest bezpieczny, lekarz na podstawie wywiadu określa wskazania do przeprowadzenia sedacji. Dodatkowo podanie gazu rozweselającego można łączyć z podaniem syropu uspokajającego co znacznie podnosi skuteczność zabiegu i stwarza szansę na lepszą współpracę. W momencie kiedy leczenie wiąże się z możliwością wystąpienia bólu, podajemy bezpieczne i skuteczne znieczulenie komputerowe. Zamiast igły stosowana jest cieniutka kaniula, która znacznie zmniejsza miejscowy dyskomfort i możliwe powikłania.

Czy istnieją inne metody kontroli lęku przy braku współpracy dziecka na fotelu?

Lek.dent.Piotr Łukojć: Przy całkowitym braku współpracy możemy przeprowadzić leczenie w znieczuleniu ogólnym. Daje to duży komfort małemu pacjentowi, nie generując stresu z samym leczeniem. Nam lekarzom, stwarza idealne warunki do pracy, dzięki czemu możemy wykonać doskonałe leczenie. Pacjenci przechodzą konsultację anestezjologiczną, a nad całą wizytą czuwa doświadczony personel. Leczenie w znieczuleniu ogólnym odbywa się zwykle na jednej lub dwóch wizytach. Wizyty kontrolne po narkozie oznaczają już tylko miłe spotkania na których zdobywamy coraz większe zaufanie dziecka.

Uwaga Promocja!
Na hasło: GAZ ROZWESELAJĄCY - 10% obniżki na konsultację oraz leczenie tylko w GRUDNIU !!!

Zapraszamy Stomatologia Dziecięca Kids Smile Studio


Czechowice-Dziedzice ul.Wąska 5
tel.539-50-30-20
www.kids-smile-studio.pl
E-mail:kontakt@kids-smile-studio.pl
Facebook:www.facebook.com/KidsSmileStudioCzechowice/