Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 grudnia 2017
  • 9 grudnia 2017
  • wyświetleń: 9978

Czujnik jakości powietrza - prezentujemy dane na żywo!

Od kilku dni na portalu bielsko.info w czasie rzeczywistym prezentujemy dane z czterech mierników stężeń pyłu, które są zlokalizowane w Bielsku-Białej. To alternatywne czujniki firmy LookO2. Niewielkie urządzenie każdy może zainstalować na swojej działce i sprawdzać stan zanieczyszczeń powietrza na swoim osiedlu.

smog
Smog w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


W Bielsku-Białej działa stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Urządzenie znajduje się przy ulicy Kossak-Szczuckiej, nieopodal Hulanki. To właśnie dane z tego urządzenia podawane są w oficjalnych komunikatach WIOŚ-u odnośnie stężeń pyłu w mieście.

Tymczasem kilkoro bielszczan zakupiło już na własną rękę niewielkie urządzenie z firmy LookO2 - mierniki stężeń pyłów PM10 i PM2,5. W Bielsku-Białej takie czujniki są zainstalowane przy ulicach: Sobieskiego, Krasińskiego, NMP Królowej Polski oraz Akademii Umiejętności.

Smog nad stolicą Podbeskidzia. Widok z bloku przy ul. Wapiennej - 28.01.2016
Smog nad stolicą Podbeskidzia. Widok z bloku przy ul. Wapiennej - 28.01.2016 · fot. Ewa B.


Dotychczas wyniki można było śledzić za pośrednictwem strony internetowej producenta. Teraz wyniki stężenia pyłu PM10 i pyłu PM2,5 można również sprawdzać na bieżąco na portalu bielsko.info w zakładce "Jakość powietrza w Bielsku-Białej".

Na portalu prezentujemy zarówno uśrednione wyniki z czterech urządzeń, jak i szczegółowe dane z czterech mierników. Dane prezentowane są na dwóch wykresach: w czasie rzeczywistym oraz 24-godzinnym.

Ponadto na stronie głównej portalu bielsko.info, na pasku informacyjnym pod menu głównym, wyświetlany jest aktualny wynik stężenia pyłu PM10 w Bielsku-Białej wraz z informacją o aktualnym indeksie jakości powietrza.

Jakość powietrza w Bielsku-Białej - sprawdź!

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.