Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 grudnia 2017
  • 5 grudnia 2017
  • wyświetleń: 7647

[ZDJĘCIA] Wiceminister rozwoju odwiedziła bielską fabrykę Szczęśniak

Dziś po południu wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz była gościem w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne, która mieści się przy ulicy Bestwińskiej w Bielsku-Białej.

Wizyta wiceminister rozwoju w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne - 04.12.2017 · fot. bielsko.info


Jadwiga Emilewicz, wiceprezes ugrupowania "Porozumienie" oraz wiceminister rozwoju zwiedziła fabrykę Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Współpracownica premiera Morawieckiego była pod wrażaniem działalności firmy z Bielska-Białej.

- Firma Szczęśniak jest doskonałym przykładem tego, co zapisaliśmy w strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju (Plan Morawieckiego - przyp. red). Po pierwsze to firma z polskim kapitałem. Po drugie dostarcza niszowe i bardzo specjalistyczne towary. Po trzecie to firma, która już dzisiaj podbija rynki międzynarodowe. Ogromne gratulacje dla twórców i założycieli firmy Szczęśniak za odwagę i miejsce, w którym obecne znajduje się firma - mówiła wiceminister rozwoju.

Wizyta wiceminister rozwoju w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne - 04.12.2017
Wizyta wiceminister rozwoju w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne - 04.12.2017 · fot. bielsko.info


Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że ogromnie cieszy się z faktu, że firma Szczęśniak inwestuje w badania i rozwój.

- Mam nadzieję, że Szczęśniak będzie beneficjentem kolejnych programów, czy to Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy to Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Na takich firmach nam zależy - oznajmiła podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. powstała w 1992 roku i jest jednym z czołowych producentów pojazdów specjalnego przeznaczenia dla straży pożarnej, policji czy wojska, jak również dla służb cywilnych.

W początkowym okresie działalności firmy odbiorcami pojazdów byli klienci polscy. Od 2004 roku wraz z rozwojem zaplecza technicznego i bazy projektowej oraz stosowania nowoczesnych technologii wolumen sprzedaży eksportowej utrzymuje się na prawie 40% poziomie, a w portfolio firmy znalazły się pojazdy dla międzynarodowych użytkowników - jednostek ratowniczych i wojskowych zlokalizowanych w ponad 30 krajach.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.