bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2017
  • wyświetleń: 3092

Bielscy żołnierze znów nauczą kobiety samoobrony

Od 2 grudnia w Garnizonie Bielsko-Biała ruszy II edycja ogólnopolskich bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony.

samoobrona
Bielscy żołnierze znów nauczą kobiety samoobrony · fot. st.szer. Rafał Hankus


Podczas pierwszych zajęć żołnierze i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentują kursantkom wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników.

Całość zajęć poprzedzona będzie rozgrzewką przygotowującą do wysiłku, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną.

Samoobrona Kobiet to program 8 bezpłatnych, dwugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.

samoobrona
Bielscy żołnierze znów nauczą kobiety samoobrony · fot. st.szer. Rafał Hankus


Zajęcia będą realizowane na Hali Sportowej 18. batalionu powietrznodesantowego przy ul. Bardowskiego 2 w Bielsku-Białej. Pierwsze zajęcia oraz spotkanie organizacyjne odbędzie się 2 grudnia 2016 r.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać od Instruktora Wychowania Fizycznego w 18 bpd sierż. Jacek KIERZKOWSKI tel. 261-123-252

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.