bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2017
  • wyświetleń: 8401

Kurczak w sezamie i kokosowe risotto w Areszcie Śledczym

Wyszukane dania i delikatne desery we więzieniu? - to zdaniem wielu, delikatnie mówiąc, przesada. Nie jest to jednak codzienne menu skazanych, a efekt nauki uczestników kursu zawodowego "Kucharz - kelner", który trwa w bielskim areszcie.

areszt śledczy
Kurs zawodowy w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej · fot. Areszt Śledczy w Bielsku-Białej


Dobiega końca ostatni w tym roku kurs dla skazanych realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój przewidzianego na lata 2014-2020. Tym razem pod okiem funkcjonariuszy osadzeni uczą się gotować i serwować potrawy. Kurs zawodowy pod nazwą „Kucharz - kelner” trwa w bielskim areszcie od 30 października.

12 skazanych uczy się przygotowywania różnorakich dań, zup i deserów. Merytorycznie ich naukę nadzorują instruktorzy-szefowie kuchni. Natomiast dbałością o porządek i dyscyplinę zwyczajowo zajęli się funkcjonariusze Służby Więziennej. Przy edukowaniu nie można bowiem zapomnieć, że noże i inne ostre przedmioty niezbędne w pracy kucharza powierza się skazanym. Jak dotąd uczestnicy kursu nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i koncentrują się na zdobywaniu nowych umiejętności.

Kurs ten, jak każdy realizowany w cyklu POWER, obok praktycznej nauki zawodu obejmuje zajęcia z aktywizacji zawodowej i pierwszej pomocy. Sześciu mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy i sześciu recydywistów 30 listopada przystąpi do egzaminu, który sprawdzi efekty ich nauki. Program ten wyposaży zaangażowanych w jego przebieg osadzonych w umiejętności i wiedzę przydatne im na rynku pracy, gdy już opuszczą więzienne mury.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.