bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2017
  • 22 listopada 2017
  • wyświetleń: 12610

[ZDJĘCIA] Bielszczanie pożegnali Fiata, który trafi do Toma Hanksa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Fiat 126p dla Toma Hanksa" podaj

W poniedziałek po godzinie 13.00 wyjątkowy egzemplarz Fiata 126p wyjechał z Bielska-Białej w kierunku Warszawy. Za kilka dni kultowy pojazd wyleci do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze w tym miesiącu biały "Maluszek" zaparkuje w garażu Toma Hanksa!Pożegnanie miało miejsce pod Gemini Park. Po spotkaniu z dziennikarzami uformowała się specjalna kolumna Fiatów 126p. "Malucha", który trafi do aktora, prowadziła Monika Jaskólska. Tuż za nią przez miasto jechał Rafał Sonik w swoim egzemplarzu kultowego Fiata. Razem z towarzyszącymi Maluchami udali się do rogatek miasta - do firmy Carlex Design, która zaprojektowała i wykonała wnętrze unikalnego egzemplarza Fiata 126p. Tam auto dla amerykańskiego aktora zostało wyciągnięte na lawetę i zabrane w dalszą podróż do Warszawy.

Od wtorku do czwartku Fiata dla Toma Hanksa będzie można zobaczyć w ogólnodostępnej hali odlotów Lotniska Chopina, w strefie check-in Polskich Linii Lotniczych LOT. Maluszek promować będzie akcję pomocy dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej "Nie wypada nie pomagać", a dzięki skarbonce umieszczonej na przyczepce do Malucha, gromadził będzie dodatkowe środki na ten charytatywny cel.

Pożegnanie Fiata 126p - 20.11.2017 · fot. bielsko.info


Ostatni etap podróży Fiacika przewidziany jest na 27 listopada. Dzięki współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, które od kwietnia latają bezpośrednio do Miasta Aniołów w Kalifornii, Maluszek pokona ponad 10 tysięcy kilometrów, na pokładzie najnowocześniejszego samolotu świata Boeinga 787 Dreamliner, na trasie Warszawa - Los Angeles.

Aktor otrzyma pojazd najprawdopodobniej 29 lub 30 listopada. Monika Jaskólska podkreśla, że na sto procent laureat Oscara przyjedzie do Bielska-Białej. - Będziemy to wszystko organizować w przyszłym roku. Tom ma bardzo szczelnie wypełniony kalendarz i to my będziemy się dopasowywać do zaproponowanego przez niego terminu - mówi pomysłodawczyni akcji.

ab, BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.