bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 listopada 2017
  • 14 listopada 2017
  • wyświetleń: 8405

[ZDJĘCIA] Jubileuszowa X Przedszkoliada w Bielsku-Białej

36 drużyn z 32 przedszkoli, ponad 400 małych piłkarzy, których z trybun Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Karbowej wspierało ponad 1000 kibiców! Mnóstwo emocji podczas 90 meczów rozegranych na 6 boiskach! To tylko "cyfrowy" zapis X jubileuszowej edycji turnieju mini piłki nożnej Przedszkoliada - Jesień 2017, rozegranego w niedzielę, 12 listopada.

Jubileuszowa X Przedszkoliada w Bielsku-Białej - 12.11.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Te liczby to najlepszy dowód, że organizowana dwa razy w roku (wiosną na boisku przy ulicy Młyńskiej i jesienią w hali pod Dębowcem) sportowa impreza dla najmłodszych, cieszy się nieustającą popularnością i ciągle się rozwija.

Organizatorzy - Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Football Academy wraz z partnerami - kolejny raz przygotowali dla uczestników mnóstwo dodatkowych atrakcji, m.in. pokaz naukowych sztuczek, techniki gry w tenisa stołowego, naukę gry w unihokeja i badmintona, możliwość fotografowania się z maskotkami lubianych przez dzieci bajkowych postaci - Reksia, Kuby i Śruby oraz Beskidka.

Jubileuszowa X Przedszkoliada w Bielsku-Białej - 12.11.2017
Jubileuszowa X Przedszkoliada w Bielsku-Białej - 12.11.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


W sportowej rywalizacji najlepsze okazały się: na boisku Bielsko-Biała - Przedszkole nr 41, na boisku Turyn - Przedszkole nr 23, na boisku Barcelona - Football Academy, na boisku Madryt - Przedszkole z Cieszyna, na boisku Londyn - Przedszkole nr 54 i na boisku Monachium - Przedszkole nr 43, ale w tym turnieju nie było przegranych. Każda drużyna została nagrodzona pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i koszulkę. Tradycyjnie uhonorowane zostały także placówki, które wystawiły najliczniejsze reprezentacje, a były nimi Przedszkola nr 17 i 29.

W sposób szczególny zostały natomiast wyróżnione przedszkola, które wzięły udział we wszystkich dziesięciu edycjach Przedszkoliady. Puchary oraz nagrody rzeczowe trafiły do Przedszkoli nr 8, 24, 51, 54 i 55.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także tradycyjny konkurs celności strzałów zdominowany przez... panie. I to także świadczy o tym, że piłkarski turniej to doskonała zabawa zarówno dla przedszkolaków, jak i rodziców.

Jubileuszowa X Przedszkoliada w Bielsku-Białej - 12.11.2017
Jubileuszowa X Przedszkoliada w Bielsku-Białej - 12.11.2017 · fot. UM Bielsko-Biała

BM / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.