Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 listopada 2017
  • wyświetleń: 4358

Biało-czerwone flagi powrócą na autobusy MZK!

Miejski Zakład Komunikacyjny wróci do tradycji montowania biało-czerwonych flag w święta państwowe. To efekt licznych wniosków radnych.

Nowe autobusy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym - 08.12.2016
Biało-czerwone flagi powrócą na autobusy MZK! · fot. bielsko.info


W październiku radni klubu Prawa i Sprawiedliwości zwrócili się do prezydenta miasta z wnioskiem dotyczącym możliwości dekorowania autobusów miejskich flagami państwowymi z okazji świąt państwowych.

- Mieszkańcy zwracają się do nas z pytaniami, dlaczego podczas świąt państwowych autobusy miejskie MZK nie są dekorowane flagami państwowymi jak to miało miejsce w przeszłości - poinformowali radni PiS w piśmie do prezydenta miasta.

W tej samej tematyce interpelację w październiku zgłosiła radna Niezależnych.BB - Małgorzata Zarębska.

Pełnomocnik prezydenta miasta ds. społecznych odpowiedział radnym Prawa i Sprawiedliwości, że zdaniem MZK umieszczanie flag państwowych nie jest najlepszą formą uczczenia świąt państwowych, a nowoczesny tabor autobusowy z aerodynamiczną ścianą przednią nie jest przystosowany konstrukcyjne do montażu flag.

- Z uwagi jednak na liczne postulaty mieszkańców, MZK opracuje dokumentację uchwytów i wystąpi do producentów autobusów będących na gwarancji o wyrażenie zgodny na montaż mocowań elementów do karoserii. Do czasu otrzymania oficjalnej zgody, przed najbliższym świętem, zostanie podjęta próba prowizorycznego mocowania flag na tych pojazdach, gdzie będzie to możliwe - poinformował Henryk Juszczyk.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.