bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2017
  • 5 listopada 2017
  • wyświetleń: 3468

Mieszkańcy chcą, by Bielsko-Biała nawiązało współpracę z Oxfordem

Mieszkańcy Bielska-Białej rozpoczęli ciekawą akcję, której celem jest rozpoczęcie współpracy i podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Bielskiem-Białą oraz Oxfordem.

Inicjatorzy uważają, że współpraca pomiędzy miastami może zaowocować wieloma ciekawymi i atrakcyjnymi dla mieszkańców Bielska-Białej relacjami naukowymi, biznesowymi i kulturalnymi. Jednak oddolna akcja bielszczan może przynieść realny sukces jedynie przy wsparciu władz Bielska-Białej i po oficjalnym wyrażeniu chęci podjęcia współpracy.

W związku z powyższym Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, zwrócił się z interpelacją do prezydenta Jacka Krywulta o przedstawienie stanowiska władz Bielska-Białej związanego z rozpoczęciem rozmów i chęci podjęcia partnerskiej współpracy naszego miasta z miastem Oxford w Wielkiej Brytanii.

- Wysłanie do Oxfordu odpowiedniego listu intencyjnego wyrażającego chęć podjęcia współpracy będzie zapewne ważnym argumentem w prowadzonej akcji i da szansę do podjęcia kolejnych działań - tłumaczy Przemysław Drabek.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.