Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2017
  • wyświetleń: 3008

Śmiertelne zatrucie czadem, nie żyje 86-letnia mieszkanka Wilamowic

Starsza kobieta, której zwłoki znaleziono w mieszkaniu we wtorek po południu, najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla. W jej domu wybuchł pożar, którego przyczyną była nieszczelność przewodów kominowych. Szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia, wyjaśniają policjanci z Kobiernic wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.

Pożar powstał po godzinie 15.00 w jednym z prywatnych domów w Wilamowicach, przy ul. Granicznej. Palił się drewniany strop nad węglowym piecem kaflowym, w okolicy przewodu kominowego. W chwili powstania pożaru w pomieszczeniu przebywała mieszkająca tam 86-letnia kobieta, którą z zadymionych pomieszczeń ewakuowali sąsiedzi. Poszkodowana była nieprzytomna, bez oddechu i krążenia. Sąsiedzi wraz ze strażakami prowadzili resuscytację oddechowo-krążeniową do czasu przybycia na miejsce pierwszego zespołu pogotowia ratunkowego. Po dojeździe drugiego zespołu pogotowia ratunkowego lekarz stwierdził ustanie funkcji życiowych.

W międzyczasie strażacy ugasili pożar, a z poddasza wyrzucili nadpalone deski i słomę, która stanowiła ocieplenie stropu oraz składowane w pobliżu przewodu kominowego gazety. Wstępne ustalenia wskazują, iż prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodów kominowych. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłej kobiety.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała, KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.