Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 października 2017
  • 2 grudnia 2017
  • wyświetleń: 6010

Wystawa „Lokalni bohaterowie inspirują" do zobaczenia w Sferze

Za nami:

Pasja, zaangażowanie i praca na rzecz innych. To cechy, które wyróżniają lokalnych liderów. Trzydziestu z nich zostało twarzami akcji „Śląskie. Tu działamy. Lokalni bohaterowie inspirują”. Wśród nich jest bielszczanin Jacek Bożek (Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja).Celem akcji „Śląskie. Tu działamy. Lokalni bohaterowie inspirują” jest motywowanie mieszkańców regionu do oddolnych działań na rzecz najbliższego otoczenia oraz uświadomienie im, że przyszłość zależy tylko od nich. Inspiracją do takich działań mogą być właśnie lokalni bohaterowie. Spośród dziewięćdziesięciu zgłoszeń wybrano trzydziestu bohaterów, których zaproszono do sesji fotograficznej. Od 20 listopada do 3 grudnia zdjęcia będzie można oglądać na 2. piętrze Galerii Sfera II.

- To kolejny przykład partycypacji społecznej w regionie. Przez historie i sylwetki tych ludzi, którzy znaleźli się na wystawie, chcemy pokazać, że warto działać, warto realizować pasje i marzenia, jednocześnie wspierając innych. My pokazujemy efekty ich pracy, żeby na ich przykładzie zmotywować innych, by wzięli sprawy w swoje ręce i nie bali się angażować społecznie - podkreślał Maciej Gramatyka, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Kolejnymi elementami akcji są filmowe wywiady oraz video vlogi autorstwa samych bohaterów. Zostaną one opublikowane na YouTube oraz na stronie www.turozmawiamy.slaskie.pl. Dodatkowo powstać ma dostępna dla wszystkich księga motywacji, czyli instrukcja „jak zmieniać świat” składająca się z internetowych wykładów bohaterów oraz dziesięciu filmów przedstawiających ich działania. Finałem akcji będzie spotkanie z gościem specjalnym - Jurkiem Owsiakiem.

Mieszkaniec Wilkowic twarzą akcji „Lokalni bohater
Bielszczanin twarzą akcji „Lokalni bohaterowie inspirują" · fot. Urząd Marszałkowski


Jacek Bożek to założyciel Klubu Gaja, organizacji która od ponad 30 lat zajmuje się ochroną środowiska i poszanowaniem praw zwierząt. Praktyk w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Zaangażowany w programy lokalne: „Odkryj swój park”, „Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna w Lasku Wilkowickim”, „Zagospodarowanie otoczenia w Wilkowicach w aspekcie krajobrazowym i przyrodniczym”, programy regionalne: „Festiwal Ekodzieło” , Światowy Dzień Wody, Dzień Praw Zwierząt, Światowy Dzień Rzek oraz programy ogólnopolskie: „Zaadoptuj rzekę”, Święto Drzewa.


Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Lokalni Bohaterowie inspirują” jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Śląskie w Katowicach.

BM / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.