Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 października 2017
  • wyświetleń: 1879

Zainaugurowano akcję Pola Nadziei. Pieniądze trafia do hospicjum

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku-Białej zainaugurowało 14. edycję akcji Pola Nadziei. Program skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych. Jego celem jest przede wszystkim uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby chorych i cierpiących ludzi.

Zainaugurowano akcję Pola Nadziei · fot. UM Bielsko-Biała


W tym roku szkolnym swój udział w programie zgłosiło 59 szkół, w tym 34 z Bielska-Białej, 8 z gminy Jasienica, po 2 z gmin: Skoczów, Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jaworze, Wilamowice, po 1 szkole z Buczkowic, Kóz, Porąbki, Wilkowic oraz Żywca.

Młodzi przedstawiciele tych placówek i ich nauczyciele wzięli udział w nabożeństwie w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej, które tradycyjnie rozpoczęło akcję. Każda ze szkolnych delegacji otrzymała cebulki żonkili (symbol ruchu hospicyjnego), które posadzi przed swoją szkołą. Zaangażowani w akcję parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa i uczniowie symbolicznie posadzili także cebulki żonkili przed budynkiem hospicjum.

Szkoły, które współpracują z Salwatoriańskim Stowarzyszeniem Hospicyjnym, działały na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego. Hospicjum, dzięki wielkiemu społecznemu wysiłkowi, funkcjonuje od 1 października 2016 r. Do dzisiaj hospicjum przyjęło 155 pacjentów, nadal jednak potrzebuje wsparcia, bo kontrakt z NFZ nie pokrywa wszystkich kosztów jego funkcjonowania.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.