REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2077

Fałszywi pracownicy gazowni

Ponad tysiąc złotych padło łupem dwójki oszustów podających się za pracowników gazowni. Sprawcy weszli do mieszkania 85-letniej bielszczanki pod pretekstem kontroli instalacji gazowej. To nie jedyna ich ofiara. Dlatego apelujemy do Państwa o ostrożność! Nie wpuszczajcie do mieszkań nieznajomych, bo nie zawsze mają czyste intencje.

Oszuści zapukali do drzwi mieszkania przy ul. Czajkowskiego. Przedstawili się za pracowników gazowni i przekonali właścicielkę, że dokonują kontroli instalacji gazowej. Kobieta zaprosił ich do środka. W czasie rzekomej kontroli tak skutecznie odwrócili jej uwagę, że zdołali skraść pieniądze.

Do podobnego zdarzenia doszło też przy ul. Bystrzańskiej. Prawdopodobnie ci sami mężczyźni oszukali 80-letnią kobietę. Stwierdzili, że montują w mieszkaniu czujniki gazowe, za które zażądali 180 zł. Kobieta miała przy sobie jedynie 100 zł, które przekazała sprawcom. Dopiero po czasie w rozmowie z administracją spółdzielni okazało się, że nie zlecano montaży nowych czujników.

Informacje o oszustach prosimy kierować do Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121600. Policja zapewnia anonimowość.

Prosimy także o natychmiastowy kontakt z oficerem dyżurnym bielskiej policji w przypadku zauważenia nieznajomych, którzy błąkają się bez celu w korytarzu, klatce schodowej bloku lub kamienicy - nr alarmowe 997, 112. Informacje te mogą się przyczynić do szybkiego ujęcia sprawców

Jednocześnie policja apeluje o ostrożność:
- nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia - spójrz przez wizjer i zapytaj, kto i po co przyszedł,
- jeśli zjawi się przedstawiciel jakiejś instytucji, np. gazowni, administracji, elektrowni, telekomunikacji, czy banku- bez otwierania drzwi - sprawdź telefonicznie, czy był do Ciebie kierowany. Jeśli nie dysponujesz telefonem poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.