Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2017
  • wyświetleń: 6408

Ksawery na Podbeskidziu. Strażacy interweniowali 27 razy

W czwartek w godzinach wieczornych do Polski dotarł orkan Ksawery. Najsilniej wiało w zachodniej i centralnej Polsce, natomiast skutki huraganowego wiatru odczuliśmy także na Podbeskidziu.

Złamane drzewo na ul. Wandy
Ksawery na Podbeskidziu. Strażacy interweniowali 27 razy · fot. bielsko.info


Od około godziny 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej zaczęły wpływać zgłoszenia o zagrożeniach. W sumie do godzin porannych dnia dzisiejszego bielscy strażacy odnotowali 27 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Większość z tych zdarzeń dotyczyła usuwania drzew i konarów z dróg i chodników. Strażacy również zabezpieczali uszkodzone dachy, budynki i ogrodzenia posesji. Około godziny 22.50 w Bielsku-Białej na ul. Bestwińskiej samochód osobowy najechał na powalone drzewo na jezdni.

Na ul. Wyzwolenia, około godziny 22.05, strażacy zabezpieczali blaszany garaż, który przemieszczając się uszkodził ogrodzenie posesji, a na ul. Startowej, około godziny 22.35, zabezpieczali uszkodzony dach na budynku jednorodzinnym mieszkalnym. Podobnie w powiecie bielskim. W Kalnej powalone drzewo spadło na płot posesji, a w Świętoszówce wiatr zerwał część poszycia dachu budynku jednorodzinnego.

Najwięcej zdarzeń związanych z silnym wiatrem odnotowano w: mieście Bielsko-Biała i gminie Jasienica (po 7 zdarzeń) i gminie Czechowice-Dziedzice (6 zdarzeń). Strażacy także usuwali skutki wiatru w gminach: Buczkowice, Jaworze, Kozy, Porąbka, Wilkowice, a także w mieście Szczyrk.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.