Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2017
  • 8 października 2017
  • wyświetleń: 8605

PSZOK w Wapienicy? Tego chcą mieszkańcy dzielnicy

Radny Dariusz Michasiów wystąpił do prezydenta miasta w imieniu mieszkańców Wapienicy z wnioskiem o utworzenie w dzielnicy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Otwarcie PSZOK-u przy ulicy Straconki
PSZOK-u przy ulicy Straconki · fot. UM Bielsko-Biała


W Bielsku-Białej działają dwa punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pierwszy na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami przy ulicy Krakowskiej, drugi w sąsiedztwie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Straconki.

Na październikowej sesji radny Dariusz Michasiów zwrócił się do prezydenta miasta z interpelacją dotyczącą utworzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Wapienicy.

- W imieniu mieszkańców dzielnicy Wapienica proszę o podjęcie szybkich działań mających na celu umiejscowienie i uruchomienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wapienicy. Dotychczas działające PSZOK-i w Lipniku i przy Gemini Park, w pełnym zakresie spełniają swoje zadania, jednak dla mieszkańców Wapienicy, ale i Starego Bielska, są usytuowane w zbyt dużej odległości od miejsca zamieszkania - mówił radny.

Otwarcie PSZOK-u przy ulicy Straconki
PSZOK-u przy ulicy Straconki · fot. UM Bielsko-Biała


Prezydent Jacek Krywult tłumaczył, że miasto już kilka razy usiłowało umiejscowić PSZOK na osiedlu Polskich Skrzydeł. - Zaproponowaliśmy bodaj trzy lokalizacje, ale wszystkie oprotestowali mieszkańcy. Rozpatrujemy następne lokalizacje, być może zbudujemy PSZOK w Wapienicy - mówił na sesji prezydent miasta.

Jacek Krywult podkreślił, że obawy mieszkańców osiedla Polskich Skrzydeł o problemy, które w ich opinii mógłby generować PSZOK, okazały się bezzasadne. - Każdy myślał, że będzie to coś, co będzie robiło bałagan na osiedlu. Po wybudowaniu takiego miejsca przy ulicy Straconki okazało się, że jest zupełnie inaczej. To bardzo kulturalne miejsce. Podejmiemy jeszcze próbę, aby zbudować PSZOK w zachodniej części miasta: na os. Polskich Skrzydeł albo w Wapienicy - zakończył prezydent.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.