bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3187

Zmiany w szkołach wstrzymane

"Samochodówka" pozostanie w swojej dotychczasowej siedzibie przy ul. Filarowej. W Kamienicy także nie będzie zmian. Władze Bielska-Białej dokonały zmian w projekcie restrukturyzacji oświaty, który przygotował Miejski Zarząd Oświaty.

Reklama

Plan zmian wywołał ogromne emocje i sporo sprzeciwu, w niektórych placówkach rady rodziców zaczęły przekształcać się w komitety obrony szkół. Wczoraj popołudniu projektem zajmowała się komisja edukacji i kultury rady miejskiej. W urzędzie miejskim pojawili się również nauczyciele i rodzice. O wstrzymaniu tzw. procesów 1. i 5. poinformował obecnych osobiście prezydent miasta Jacek Krywult.

Uczniowie bielskiego Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących i ich rodzice mogą odetchnąć z ulgą. Przyszli mechanicy (technikum i zawodówka) nie będą przenosić się do centrum miasta do Bielskiej Szkoły Przemysłowej przy ul. Sixta. "Usłyszeliśmy, że w tym roku proces 1. nie będzie wdrażany. Był aplauz, jednak zdajemy sobie sprawę, że to nie koniec. Mamy rok na to, aby szkołę promować"- mówi przewodnicząca komitetu obrony "samochodówki" Beata Zontek z rady rodziców szkoły. Tzw. procesu I zakładał także m.in. rozwiązanie ZSSiO i przenosiny technikum i zawodówki na ul. Sixta, gdzie miały funkcjonować jako wydział "przemysłówki". W budynku przy Filarowej miał powstać Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.

Wstrzymany został także proces V, który zakładał likwidację gimnazjum nr 22 i przenosiny jego uczniów do szkoły na os. Beskidzkim. Z kolei uczniowie szkoły podstawowej nr 23 mieli się przenieść z obecnie wynajmowanego budynku przy ul. Jeżynowej do zwolnionego przez gimnazjalistów obiektu przy ul. Karpackiej.

Podczas komisji radni pozytywnie zaopiniowali propozycję likwidacji m.in. szkoły podstawowej nr 5 i gimnazjum nr 10, które mieszczą się przy ul. Michałowicza. Do tego budynku ma się przenieść IV L.O. Trójka radnych PiS głosowała przeciwko tym propozycjom lub wstrzymywała się od głosu.

Restrukturyzacja oświaty ma przynieść konkretne oszczędności. Co roku bielskie władze dopłacają do niej ok. 100 mln zł. W tegorocznym budżecie zapisano już tylko 65 mln zł.

new / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.