Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2017
  • 8 października 2017
  • wyświetleń: 11648

Bielszczanie wyrzucają miejskie pieniądze w błoto?

Czy bielszczanie nieracjonalnie wydają pieniądze w budżecie obywatelskim? Dyskusję na temat przyszłości budżetu obywatelskiego zapowiedział prezydent miasta Jacek Krywult.

Odbiór siłowni plenerowej przy ul. Jana Chrzciciela - 15.04.2016
Siłownia plenerowa przy ul. Jana Chrzciciela · fot. bielsko.info


Na październikowej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta poruszył temat budżetu obywatelskiego. Według Jacka Krywulta uchwała, która określa zasady budżetu obywatelskiego, wymaga zmian w wielu punktach.

- Uważam, że mieszkańcom zaczyna brakować nowych pomysłów i moim zdaniem zaczynamy - delikatnie mówiąc - nieracjonalnie wydawać publiczne pieniądze. My tu główkujemy, żeby zamknąć budżet, a z drugiej strony bez namysłu wydajemy pieniądze na pomysły z budżetu obywatelskiego. To przecież ta sama kieszeń i te same środki budżetu miejskiego - mówił na sesji prezydent miasta.

Jacek Krywult zaznaczył, że będzie dążył do tego, aby pieniądze z budżetu obywatelskiego były wydawane racjonalnie. - Nie pozwolę na wyrzucanie publicznych pieniędzy, bo któryś radny chce zabłysnąć w swojej dzielnicy. Narobiliśmy już wiele siłowni w mieście, budujemy kolejne. Należy się zastanowić czy takie zapotrzebowanie jest, bo można nabudować wszystkiego pełno, tylko później trzeba to utrzymać no i muszą być też ludzie, którzy będą z tego korzystać - zakończył Jacek Krywult.

Odbiór siłowni plenerowej przy ul. Jana Chrzciciela - 15.04.2016
Siłownia plenerowa przy ul. Jana Chrzciciela · fot. bielsko.info


Głos w dyskusji zabrał Jarosław Klimaszewski. Przewodniczący Rady Miejskiej, który jest również przewodniczącym zespołu ds. budżetu obywatelskiego, mówił o tym, że istotą budżetu obywatelskiego jest oddanie głosu mieszkańcom.

- Jeżeli wyłączamy się z decydowania, to musimy to uszanować. Rzeczywiście jest tak, że zdarzają się projekty, które nawet dla mnie mogą wydawać się bezsensowne, ale jeżeli spełniają kryteria uchwały, to nie można z nimi polemizować. Nie mogę też się zgodzić z tym, że o wyborze projektu decydują małe grupy ludzi, bo wygrywają te, na które głosuje najwięcej osób - mówił radny Jarosław Klimaszewski.

Już niebawem, bo 12 października, rozpocznie się głosowanie w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Wszystkie dopuszczone do głosowania projekty dostępne są na stronie http://www.obywatelskibb.pl

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.