bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2017
  • wyświetleń: 5310

Sebastian Olma rywalizuje o tytuł mistrza włoskiej kuchni!

Już 27 września w Mediolanie szefowie kuchni całego świata spotkają się by walczyć o tytuł mistrza włoskiej kuchni. Polska po raz pierwszy ma swojego reprezentanta, jest nim pochodzący z Bielska-Białej Sebastian Olma.

Reklama

sebastian olma
fot. Robert Magdziak


Pasta World Championship organizowane są przez Akademię Barilla już od 6 lat. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż odbywa się w trakcie obchodów 140 rocznicy istnienia Barilla. Konkurs to wydarzenie, które celebruje najważniejszy składnik włoskiej kuchni, czyli pastę. Misją mistrzostw jest promowanie bogactwa kuchni włoskiej.

Polski reprezentant po raz pierwszy bierze udział w Mistrzostwach. Wybór padł na Sebastiana Olmę nie bez przyczyny. Sebastian znany jest ze swojego profesjonalizmu i świeżego podejścia do zadań, które czekają na niego w kuchni. Umiejętnie łączy znane i lubiane smaki, z tymi jeszcze nie odkrytymi. Jest zwycięzcą drugiej edycji programu Top Chef, a wcześniej doświadczenie zdobywał w restauracji znanemu wszystkim Gordona Ramsaya oraz Toma Aikens’a, który w Wielkiej Brytanii jest ikoną kuchni. Jako uczestnik prestiżowego konkursu otrzymał wsparcie w postaci coacha Roberta Rossiego, szefa kuchni włoskiej restauracji Silene nagrodzonej gwiazdką Michelin.

Barilla Pasta World Championship to nie tylko rywalizacja, to również możliwość spotkania i porozmawiania z szefami kuchni najlepszych restauracji świata, smakoszy i ekspertami kulinarnymi. Obecni będą m.in. Roberto Rossi, Lorenzo Cogo - kucharz, który swoją pierwszą gwiazdkę Michelin zdobył w wieku 25 lat; Mateo Baronetto, który prowadzi swoją restaurację Del Cambio w Turynie oraz Caterina Ceraudo z resturacuji Dattilo w południowych Włoszech.

Co roku uczestnicy zaskakują swoimi przepisami, bo potrawy urzekają nie tylko smakiem, ale również formą podania. Edycję 2016 wygrało danie przygotowane przez reprezentanta Słowenii, Jure Tomica, który oczarował Jury fusili Barilla z cukinią, kozim serem oraz olejem z nasion dyni.

Barilla Pasta World Championship odbędą się 27-29 września w Mediolanie i Parmie. Pierwsza konkurencja polega na przygotowaniu autorskiego dania, którego receptura została wcześniej zgłoszona. Kolejna konkurencja wymaga świeżego spojrzenia na klasyczną pastę pomodoro i wykorzystanie składników z Mystery Box, czyli skrzynki, której zawartość uczestnicy poznają dopiero podczas konkurencji. Finał odbędzie się 29 września w auli Akademii Barilla w Parmie. Gra warta jest świeczki, uczestnicy walczą o możliwość odbycia szkolenia o wartości 5000 € w prestiżowej szkole Alma.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.