bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2017
  • wyświetleń: 4035

Siłacz z bielskiej policji wywalczył kolejny mistrzowski tytuł

Ponad 700 zawodników z całego świata stanęło do walki o mistrzowskie tytuły, podczas rozgrywanych w Czechach Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc oraz trójboju siłowym. St.sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej po raz kolejny sięgnął po najwyższy laur, pobijając rekord świata aż o 6 kg.

St.sierż. Konrad Adamaszek
St. sierż. Konrad Adamaszek · fot. KMP Bielsko-Biała


Mistrzostwa odbyły się w czeskiej miejscowości Trutnov. Do walki stanęło ponad 700 siłaczy z całego świata, m.in. Argentyny, Chin, Iranu, Ameryki. Nasz reprezentant zmierzył się z zawodnikami w kategorii wagowej do 75 kg. Zaliczył wszystkie trzy podejścia (185, 190 oraz 192 kg). To ostatnie dało mu nie tylko uprawnione zwycięstwo, ale również pozwoliło pobić kolejny rekord świata o 6 kg.

- Liczyłem na trochę lepszy wynik, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale najważniejsze, że z każdym występem zbliżam się do upragnionych 200 kg. Jestem zadowolony z kolejnego progresu. Nie zwalniam tempa, bo za 3 tygodnie najważniejszy start, a mianowicie Mistrzostwa Świata w Pradze. Mimo wielu przeciwności losu, kontuzji i niepowodzeń dalej uparcie, małymi krokami dążę do wyznaczonych sobie celów i to cieszy mnie najbardziej. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w kolejnym sukcesie, szczególnie moim rodzicom, dziewczynie Ani, trenerowi Grzegorzowi, bez którego ten sukces nie byłby możliwy. Dziękuję sponsorom oraz moim przełożonym, którzy pomagają mi godnie reprezentować nie tylko Polskę, ale również nasze policyjne szereg na arenie międzynarodowej. Ten występ chciałbym zadedykować wszystkim policyjnym sportowcom. Doskonale wiem, ile każdy z was poświęca czasu i serca na mozolne treningi - bardzo często kosztem życia prywatnego. Wierzę w to, że ciężką pracą i uporem jesteście w stanie zrealizować swoje największe marzenia - mówił st.sierż. Konrad Adamaszek po zdobyciu tytułu.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.