bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 września 2017
  • wyświetleń: 2226

Zgłoś kandydata do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

Za nami:

Do 30 września można zgłaszać kandydatów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego
Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego · fot. BP Tomasz Żak / Urząd Marszałkowski


Intencją Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego jest stworzenie ludziom młodym przestrzeni do podjęcia debaty na temat dobra wspólnego i fundamentalnych wartości oraz możliwości współdziałania na rzecz realizacji polityki młodzieżowej w województwie. Powołanie Młodzieżowego Sejmiku to istotny element w propagowaniu idei samorządności wśród ludzi młodych oraz realna szansa włączania ich w szeroko rozumiane życie publiczne regionu.

Kandydatem na radnego może być osoba, która spełnia łącznie następujące warunki: mieszka w województwie śląskim, ukończyła 15 lat, a nie ukończyła 24. roku życia, posiada status ucznia lub studenta. Młodzieżowy Sejmik składać się będzie z 62 radnych wybieranych na podstawie zgłoszeń złożonych przez: rady młodzieżowe - 45 radnych; samorządy studenckie - 10 radnych; osoby indywidualne - 7 radnych.

Termin zgłaszania kandydatów na młodych radnych Sejmiku upłynie 30 września. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dla kandydatów na radnych dostępny jest na stronie www.mlodzi.slaskie.pl. Skład rady poznamy 12 października.

BM / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.