Wiadomości

  • 20 września 2017
  • wyświetleń: 3202

Pożar w domu jednorodzinnym. Strażacy ewakuowali cztery osoby

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj wieczorem pożar kotłowni w budynku jednorodzinnym w Kozach. Strażacy ewakuowali cztery osoby.

Pożar wybuchł przed godziną 20.00. Strażacy podali jeden prąd wody na źródło ognia. Ponieważ w całym budynku panowało bardzo duże zadymienie, ratownicy ewakuowali z balkonu cztery osoby. Dwóm osobom udzielono wsparcia psychicznego oraz tlenoterapii. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przewietrzania pomieszczenia kotłowni oraz domu. Paliła się otulina bojlera oraz rzeczy zgromadzone obok.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się ładowarki i akumulatora narzędzia ogrodniczego podczas ładowania. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który zbadał dwie poszkodowane. Obie kobiety nie wymagały hospitalizacji. W wyniku pożaru spaleniu uległa m.in. instalacja wodna, elektryczna i solarna, fotelik rowerowy, ładowarka i akumulator narzędzia ogrodniczego.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.