bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2017
  • wyświetleń: 4475

Porozumienie straży miejskiej z policją. Będą znakować rowery

Straż Miejska w Bielsku-Białej prowadzi wspólnie z Komendą Miejską Policji społeczną kampanię znakowania rowerów. Porozumienie o współpracy w tym zakresie podpisali: Komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej p. Grzegorz Gładysz oraz Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej p. Dariusz Matusiak.

znakowanie rowerów
Porozumienie straży miejskiej z policją. Będą znakować rowery · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


Głównym celem kampanii jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie na nie cech identyfikacyjnych.

Procedura znakowania polega na naniesieniu markerem UV numeru telefonu właściciela na elementy roweru. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń: rama roweru pod kierownicą, ramię tylnej przekładni, przedni widelec.

znakowanie rowerów
Porozumienie straży miejskiej z policją. Będą znakować rowery · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


W rowerach o dużej wartości zaleca się rozważenie możliwości oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół.

Rejestracja w komputerowej bazie danych Straży Miejskiej odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) oraz wypełnionego przed jego znakowaniem oświadczenia właściciela roweru.

Znakowanie rowerów odbywać się będzie w siedzibie Straży Miejskiej w Bielsku-Białej ul. Hugona Kołłątaja 10 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00 po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem telefonu. 33 8228114 wew. 113 lub 313.

znakowanie rowerów
fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.