bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2017
  • wyświetleń: 7456

[ZDJECIA] Największa sportowa inwestycja w województwie gotowa

Medaliści ostatnich lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie, działacze i samorządowcy byli świadkami podpisania listu intencyjnego, który otwiera nowy rozdział w historii Stadionu Śląskiego. Budowa obiektu kosztowała 700 mln zł.

Reklama- Stadion Śląski wraca do gry! Niebawem ponownie zagoszczą tutaj niesamowite emocje, nie tylko sportowe. Na początek, już 1 października organizujemy od godz. 10.00 do 18.00 Dzień Otwarty, na który zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców województwa. Każdy otrzyma upominkowy bilet, a atrakcji będzie co niemiara - przekonuje marszałek Wojciech Saługa.

- Ten stadion jest historią sportu. Chcemy wspólnie tutaj organizować zawody w cyklu co najmniej pięcioletnim. Ten obiekt jest bez wątpienia przygotowany na przyjęcie najlepszych lekkoatletów świata. Mam nadzieję, że dzięki naszej współpracy poziom polskiej lekkoatletyki będzie jeszcze wyższy - mówi Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkoatletyki.

Największa sportowa inwestycja w województwie gotowa · fot. Tomasz Żak / slaskie.pl


Wojciech Saługa i Henryk Olszewski złożyli dzisiaj podpisy pod listem intencyjnym dotyczącym współpracy Samorządu Województwa Śląskiego i PZLA w sprawie organizowania imprez sportowych na Stadionie Śląskim. W zgodnej opinii otwiera to nowy rozdział historii dawnego „kotła czarownic”.

Na pierwsze efekty podjętej właśnie współpracy nie trzeba będzie długo czekać. Już w przyszłym roku na Stadionie Śląskim odbędzie się Memoriał Kusocińskiego, odbywające się od 1954 r. zawody, które są bez wątpienia rozpoznawalną marką na światowej mapie lekkoatletyki. Z kolei za kolejne 12 miesięcy - w 2019 r. Stadion Śląski ma witać uczestników Mistrzostw Polski w lekkoatletyce.

Największa sportowa inwestycja w województwie gotowa
Największa sportowa inwestycja w województwie gotowa · fot. Tomasz Żak / slaskie.pl


- Chcemy wspólnie starać się o organizację Mistrzostw Europy, a potem jeszcze dalej - zapowiada marszałek Wojciech Saługa.

Lekkoatletyczne otwarcie Stadionu Śląskiego ucieszyło samych zawodników, którzy nie mają wątpliwości, że Śląski będzie areną międzynarodowych zmagań na najwyższym poziomie. - To lepszy obiekt niż w Zurychu czy Londynie - uważa Adam Kszczot, srebrny medalista ostatnich MŚ w Londynie. - Ci, którzy tutaj przyjadą na Memoriał Kusocińskiego, będą w szoku, jestem o tym przekonany - dodaje.

Na Stadionie Śląskim nie zabraknie także wydarzeń piłkarskich. Od 4 do 10 października będzie jednym z trzech obiektów - obok Areny Zabrze i Stadionu Miejskiego w Gliwicach - na których rozegrane będą kwalifikacje do Mistrzostw Europy do lat 19. W szranki staną obok reprezentacji Polski - Białoruś, Irlandia Północna i Niemcy. Na Stadionie Śląskim rozegrane będą dwa mecze: Polska - Białoruś (7.10) i Białoruś - Irlandia Płn. - Na te mecze wstęp jest wolny. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i ponownego poczucia niesamowitych emocji stadionu - zaprasza marszałek Wojciech Saługa.

Największa sportowa inwestycja w województwie gotowa
Największa sportowa inwestycja w województwie gotowa · fot. Tomasz Żak / slaskie.pl


Śląski stawia na wielofunkcyjność, stąd jego wykorzystanie nie tylko na piłkarskie i lekkoatletyczne zawody. Już podczas Dnia Otwartego (1.10) będzie można tu obserwować finiszujących uczestników maratonu PKO Silesia. Tego samego dnia o godz. 16.15 rozpocznie się mecz między Reprezentacją Śląskich Oldbojów a Drużyną Zaproszonych Gwiazd, który będzie odniesieniem do słynnego starcia między Polską a ZSRR, ówczesnym mistrzem olimpijskim, które zakończyło się zwycięstwem po dwóch golach Gerarda Cieślika. Teraz, po 50 latach, na murawie pojawi się m.in. Jerzy Brzęczek czy Radosław Gilewicz.

Z kolei od 13 do 15 października na drogach województwa rozgrywany będzie Rajd Śląska 2017, który jednocześnie jest 6. rundą Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i 4. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na terenie Stadionu Śląskiego mieścić się będzie serce całej imprezy - park serwisowy.

Największa sportowa inwestycja w województwie gotowa
Największa sportowa inwestycja w województwie gotowa · fot. Tomasz Żak / slaskie.pl


- Trochę na to wszystko czekaliśmy. Ale bez wątpienia było warto - uważa marszałek Wojciech Saługa.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.