Wiadomości

  • 15 września 2017
  • wyświetleń: 6770

Bielsko-Biała w czubie niechlubnego "rankingu" polskich miast...

Minister Środowiska wydał obwieszczenie ws. wykazu miast o liczbie mieszkańców większej niż 100 tysięcy i aglomeracji, w których wartość wskaźnika pyłu PM 2,5 przekroczyła w 2016 roku dopuszczalna normę.

Smog, Dębowiec
Smog nad Bielskiem-Białą widziany z Dębowca · fot. Szymon Krysta


Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 18 września 2012 roku, w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu, pułap stężenia ekspozycji dla pyłu PM 2,5 ustalono na 20 µg/m3.

Niestety jak wynika z opublikowanego w Monitorze Polskim obwieszczenia Ministra Środowiska, więszkość polskich miast i aglomeracji o liczbie ludności większej niż 100 tys. mieszkańców znalazło się poniżej tego progu w 2016 roku. Niechlubny prym w jakości miejskiego powietrza wiodą dwie aglomeracje: krakowska (32 µg/m3) oraz górnośląska (31 µg/m3). Miasto Bielsko-Biała wraz z Kaliszem i aglomeracją rybnicko-jastrzębską zajmują ex aequo niechlubne trzecie miejsce (28 µg/m3).

Są jednak miasta, w których problem zanieczyszczenia powietrza, nie występuje. W 2016 roku poniżej dopuszczalnej nomy były miasta: Toruń, Włocławek, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Olsztyn, Elbląg, Koszalin oraz aglomeracje bydgoska, białostocka, trójmiejska i szczecińska.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj