Wiadomości

  • 25 września 2017
  • wyświetleń: 11492

Beskidzka Tłocznia zaprasza! Sok prosto z sadu. Sprawdź

Artykuł sponsorowany:

Poszukiwanie zdrowej żywności staje się coraz istotniejszym elementem naszych codziennych zmagań. Szukamy produktów ekologicznych, pewnego pochodzenia, produktów smacznych i w przystępnej cenie. W odpowiedzi na te potrzeby, Beskidzka Tłocznia produkuje sok w pełni zachowujący wszystkie wartości świeżego owocu..

Beskidzka Tłocznia


Beskidzka Tłocznia to niewielka rodzinna firma, zlokalizowana u stóp Zamku w Grodźcu na beskidzkim przedgórzu Śląska Cieszyńskiego. Region ten słynie ze smacznych jabłek pochodzących z tutejszych sadów. Produkowane przez nas soki to produkt w 100 % naturalny, bez dodatku wody, cukru, sztucznej witaminy C ani konserwantów.

Sok prosto z sadu

Beskidzka Tłocznia współpracuje z grupą sprawdzonych lokalnych sadowników, od których pozyskuje jabłka odmiany m. in.: gala, szampion, topaz, spartan, idared czy antonówka. To właśnie te odmiany pozwalają najlepiej przechować w sobie słońce południowych stoków Pogórza Beskidu Śląskiego i lekką kwasowość tutejszych gleb, nadając owocom niepowtarzalny smak.
W okresie zbioru owoców do przetwórni w Grodźcu sadownicy dostarczają pełne skrzynki świeżo zerwanych jabłek. Właściciel Beskidzkiej Tłoczni, osobiście selekcjonuje owoce, które mają trafić do prasy tłoczni, wybierając tylko w pełni wartościowe jabłka.

Po umyciu owoce trafiają do maszyny rozdrabniającej, a następnie do bębna prasy tłoczącej sok. Bębny pracują aż do momentu, gdy z jabłek pozostanie całkowicie sucha miazga. Tak wydajna prasa pozwala uzyskać 5 litrów soków z każdych 8 kilogramów owoców.


Jabłka na długie miesiące
Przyjęło się uważać, że tylko napoje owocowe wytwarzane w dużych przedsiębiorstwach są w stanie zachować przydatność do spożycia przez dłuższy czas. Przy czym efekt ten osiągają kosztem zarówno obniżonego smaku, jak i przede wszystkim utraty cennych właściwości odżywczych owoców.
Przy masowej produkcji być może nie da się uniknąć stosowania chemicznych metod konserwujących. Ale przecież od wieków nasze babcie przygotowywały w sezonie przetwory, które w kuchni i na stołach naszych przodków zapewniały dopływ witamin przez całą zimę i kolejny rok, aż do następnych zbiorów.
Te same sprawdzone przez poprzednie pokolenia receptury stosuje do dzisiaj Beskidzka Tłocznia. Sok poddawany jest delikatnej pasteryzacji, a więc lekko podgrzany, aby zachować smak owoców i ich wartości odżywcze. Tak przygotowany trafia do specjalnego opakowania, tzw. bag in box, w którym sok odcięty zostaje od dopływu powietrza, a wbudowany kranik pozwala jednocześnie na dowolne dozowanie soku.Ten unikalny system chroni zawartość napoczętego już opakowania przed zepsuciem i sprawia, że sok zachowuje wszystkie walory przez co najmniej dwa tygodnie po otwarciu opakowania. Z kolei zapieczętowany „bag in box” umożliwia przechowywanie soku nawet do 12 miesięcy, pozwalając cieszyć się witaminami świeżych owoców w dowolnej porze roku.


Dla gastronomii
Beskidzka Tłocznia oferuje swoje soki tak klientom indywidualnym, jak i zakładom gastronomicznym, hotelom, sklepom, hurtowniom, szkołom oraz wszystkim, którzy cenią sobie wysoką jakość i przystępną cenę. Stała współpraca wytwórni z sadownikami umożliwia bowiem uzyskanie wysokiej jakości produktu w większych ilościach, gwarantujących ciągłość dostaw przez cały rok.

Rodzinny charakter Beskidzkiej Tłoczni pozwala na bieżąco kontrolować wszystkie etapy wytłaczania soków i zachowanie rygorów czystości. Przetwórnia znajduje się pod stałym nadzorem sanitarnym, regularnie poddawana jest kontroli higienicznej według standardów HACCP.


Sok z własnych owoców
Beskidzka Tłocznia zaprasza również osoby, które chcą wyprodukować sok z własnych jabłek. Jest to bardzo dobry sposób na zagospodarowanie pełnowartościowych owoców, rosnących w przydomowych ogrodach.

------------------------

Beskidzka Tłocznia
ul. Bielska 16
43-386 Grodziec
http://www.beskidzkatlocznia.pl
tel. 796 25 07 22
tel. 609 33 66 28