bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2017
  • 28 września 2017
  • wyświetleń: 6429

Gastronom zorganizował ciekawą imprezę w Parku Słowackiego

22 września w parku Słowackiego w Bielsku-Białej miało miejsce niecodzienne wydarzenie edukacyjno-kulturalne - Festiwal Językowo-Kulinarny, którego organizatorem był Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej przy wsparciu Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Bielska-Białej.

Reklama

Festiwal Językowo-Kulinarny w Parku Słowackiego - 22.09.2017 · fot. ZSGiH w Bielsku-Białej


Festiwal podsumowywał międzynarodowy projekt Erasmus+ "Gotuj, obsługuj i mów po angielsku", którego koordynatorem był właśnie bielski Gastronom. Finałowym produktem projektu jest poradnik CLIL. Teaching in Gastronomy. Jego fragmenty zostały zaprezentowane uczestnikom festiwalu.

W trakcie imprezy odbyło się wiele warsztatów i pokazów kulinarnych, kelnerskich, barmańskich, carvingowych i in. Ważnym punktem programu była lekcja przeprowadzona metodą CLIL, podczas której uczniowie gotowali i opowiadali w języku angielskim, co robią, odpowiadali także na pytania native speakera. Atrakcją okazały się liczne konkursy z cennymi nagrodami, podchody językowe, porady dietetyczne, lekcja flair, czyli sztuka żonglowania butelkami oraz występy artystyczne świetnych solistów i zespołów.

Festiwalowi goście częstowali się zdrowymi przekąskami, grochówką, smacznymi deserami. Były też drinki bezalkoholowe i świeżo wyciskane soki, pyszna kawa i herbata serwowana razem z ciastami w uroczej kawiarence oraz wiele innych smakowitych dań.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.