bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2017
  • wyświetleń: 3984

Dzielnicowy o gołębim sercu. Odwiedził 86-latkę, której pomagał

Asp. Grzegorz Bączek - dzielnicowy z Jasienicy - dowiódł, że nie zapomina o swoich podopiecznych pomimo, że nie są już mieszkańcami jego rejonu i w dalszym ciągu troszczy się o ich los. Policjant odwiedził 86-letnią mieszkankę Łaz, która przebywa teraz w domu opieki.

Asp. Grzegorz Bączek - dzielnicowy z Jasienicy
Asp. Grzegorz Bączek - dzielnicowy z Jasienicy · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzielnicowy to policjant "pierwszego kontaktu", dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Stróż prawa, do którego każdy może zwrócić się o pomoc, poradę prawną, czy przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Asp. Grzegorz Bączek na co dzień troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości Łazy, Świętoszówka, Grodziec, Biery i Bielowicko. Wczoraj wspólnie z pracownicą socjalną Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy, odwiedził byłą mieszkankę Łaz - panią Emilię. 86-letnia kobieta przebywa obecnie w domu opieki w Bielsku-Białej. Przez długie lata była mieszkanką miejscowości Łazy, jednak ze względu na trudną sytuację rodzinną, mieszkała zupełnie sama w ciężkich warunkach bytowych.

Z wiekiem coraz trudniej było jej wykonywać bieżące prace: palić w piecu, czy robić codzienne sprawunki, w których niejednokrotnie pomagali jej najbliżsi sąsiedzi. Dzielnicowy, podczas obchodu rejonu, systematycznie odwiedzał panią Emilię, niosąc pomoc. W zeszłym roku, w okresie zimowym, z inicjatywy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy oraz przy aktywnej pomocy dzielnicowego, udało się znaleźć miejsce dla pani Emilii w bielskim domu opieki, gdzie w nieporównywalnie lepszych warunkach seniorka może godnie spędzać czas na spacerach i rozmowach z innymi pensjonariuszami.

Wczorajsze spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze i było świetną okazją do wspomnień oraz przekazania życzeń dobrego zdrowia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.