bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 września 2017
  • wyświetleń: 1917

[ZDJĘCIA] Policjanci z patroli wodnych edukują najmłodszych

Choć lato wielkimi korkami zbliża się do końca, policjanci z patroli wodnych pozostaną na swoich posterunkach aż do połowy września. Priorytetem ich zadań jest zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kompleksów wodnych. Ostatnio mundurowi z patroli wodnych spotkali się przedszkolakami. Oprócz dobrej zabawy, była też nauka bezpiecznych zachowań nad wodą.

Policjanci z patroli wodnych edukują najmłodszych - 08.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


W okresie letnim w całym kraju wzrasta liczba utonięć. Niebezpieczne mogą być zarówno stawy, jeziora, jak i z pozoru niegroźne rzeki czy baseny. Szczególną uwagę należy zwracać zwłaszcza na dzieci, które niejednokrotnie bez opieki dorosłych korzystają z niestrzeżonych kąpielisk. Ważnym jest, aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady bezpiecznego przebywania nad wodą oraz korzystania z akwenów. Dlatego też policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, propagują bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu i uświadamiają zagrożenia związane z zabawą nad wodą.

W minionym tygodniu policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej sierż. szt. Wojciech Jakubiec wraz z sierż. szt. Markiem Kasprzyckim, w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”, przeprowadzili zajęcia związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Spotkanie zostało zorganizowane nad Jeziorem Żywieckim i skierowane było do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Najmłodsi mieli okazję brać udział w pogadance i zabawach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa nad wodą. Mogli oglądać sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym oraz przymierzać kamizelki ratunkowe. Następnie policjanci oraz ratownicy przeprowadzili na akwenie akcję ratunkową z wykorzystaniem łodzi patrolowo-ratowniczej.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.