bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2496

12 lat za pobicie i kradzież

Zdziwione miny mieli trzej bielszczanie kiedy do drzwi ich mieszkań zapukali policjanci i podali powód swoich wizyt. Dokładnie przed miesiącem sprawcy zaatakowali na ulicy 24-latka, pobili go i skradli mu telefon oraz dokumenty. Aż do wtorku byli pewni, że ujdzie im to na sucho. Teraz za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Policja
fot. Policja


Do zdarzenia doszło na bielskiej ul. Hałcnowskiej. Sprawcy zajechali pokrzywdzonemu drogę audi A3 i wyskoczyli z samochodu. Rzucili się na niego, przewrócili na chodnik i skopali po całym ciele. Z kieszeni jego kurtki skradli dokumenty i telefon komórkowy.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem mają trzej bielszczanie w wieku od 18-20 lat. Zatrzymano ich i doprowadzono do policyjnego aresztu. Przedstawiono zarzuty przestępstwa, za które mogą trafić za kraty na najbliższe 12 lat.

O ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator. Śledczy namierzyli także pasera - 23-latka z Bielska-Białej, któremu podejrzani sprzedali zrabowany telefon. Za nabycie rzeczy pochodzącej z przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.