Wiadomości

  • 1 września 2017
  • wyświetleń: 3053

Kuloodporni Bielsko-Biała na podium Mistrzostw Polski!

W miniony weekend odbył się w Warszawie ostatni turniej sezonu 2017 Amp Futbol Ekstraklasy. W klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski Kuloodporni Bielsko-Biała zajęli 3. miejsce.

Kuloodporni trzecią drużyną w Polsce · fot. Bart Foto Sport


Jest to znaczny postęp w stosunku do zeszłego roku, kiedy to zespół z Bielska, jako beniaminek zajął ostatnią piątą lokatę. Kuloodporni w pierwszym meczu ulegli 0:2 trzykrotnym Mistrzom Polski, czyli zespołowi Husarii Kraków, tym samym nie udało się powtórzyć sensacyjnego zwycięstwa z Bielska-Białej.

O przebiegu meczu zadecydowały dwie szybko stracone bramki. Zespół z Bielska-Białej wyszedł zmotywowany na drugą część spotkania, ale to nie wystarczyło na choćby zremisowanie z bardzo mocną ekipą z Krakowa. W drugim swoim meczu Kuloodporni musieli uznać wyższość Glorii Varsovia. Gospodarze turnieju wygrali po wyrównanym meczu 1:0. W niedzielę drużyna prowadzona przez Macieja Kozika zremisowała 0:0 z Anpfiff Hoffenheim oraz wygrała 1:0 z GKS Góra, po bramce sprowadzonego przed sezonem ze Szczecina Bartosza Łastowskiego.

Kuloodporni trzecią drużyną w Polsce
Kuloodporni trzecią drużyną w Polsce · fot. Bart Foto Sport


Brązowy medal przyjęto w zespole z lekkim niedosytem, ponieważ na półmetku sezonu, po świetnym turnieju w Bielsku-Białej, Kuloodporni byli liderem rozgrywek z 3 punktami przewagi nad drugim miejscem. Jest to jednak i tak znacząca poprawa w stosunku do sezonu 2016, kiedy to jako beniaminek zajęli ostatnie piąte miejsce. Jak zapewnia Daniel Kawka, prezes Fundacji Kuloodporni, w organizacji wszyscy zmotywowani są, aby w przyszłym roku skuteczniej powalczyć o złoto. Warto również odnotować, że założyciel drużyny po raz drugi z rzędu otrzymał nagrodę dla najlepszego działacza sezonu Amp Futbol Ekstraklasy. Nagroda przyznawana jest na podstawie głosowania przeprowadzonego wśród trenerów i kapitanów wszystkich drużyn.

Pomimo zakończenia bardzo trudnego sezonu nikt w klubie nie robi sobie ani dnia przerwy, ponieważ początkiem października aż czterech zawodników Kuloodpornych Bielsko-Biała leci na Mistrzostwa Europy do Turcji, w związku z czym cały sztab będzie ciężko pracował nad przygotowaniem ich do tego prestiżowego turnieju.

plakat


W dniach 22-24 września Fundacja Kuloodporni organizuje pierwsze w województwie śląskim ogólnopolskie zgrupowanie piłkarskie dla dzieci po amputacji lub z jednostronnym niedorozwojem kończyny. Udział jest darmowy. Organizacja opłaca pełne wyżywienie oraz noclegi dla dziecka i jednego opiekuna.

Poza tym początkiem grudnia w Warszawie rozegrana zostanie pierwsza edycja ampfutbolowego Pucharu Polski. Zapowiada się więc, że bielscy zawodnicy dostarczą nam w tym roku jeszcze wielu emocji.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.