bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4679

[ZDJĘCIA] Już niebawem nową kanapą dojedziemy na halę Jaworzyna

Kończy się inwestycja związana z przebudową kolei linowej Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Aktualnie trwają wszystkie niezbędne testy. Po ich zakończeniu dowiemy się o dokładnym terminie otwarcia kolei linowej.

Kolej Linowa na Jaworzynę · fot. COS OPO Szczyrk


Krótko po zakończeniu sezonu zimowego, co na kolei na Skrzyczne nastąpiło w niedzielę 26 marca, przystąpiono do kontynuacji przebudowy odcinka dolnego z centrum Szczyrku na halę Jaworzyna. Zakres robót objął w pierwszym etapie przede wszystkim całkowity demontaż istniejącej dotąd dwuosobowej kolei krzesełkowej wraz z peronami stacji dolnej i górnej.

Docelowo korzystających z kolei na dolnym odcinku wywozić będą na Jaworzynę czteroosobowe kanapy z wyprzęganymi krzesełkami włoskiej firmy Leitner, identyczne jak te, które od grudnia 2013 roku funkcjonują na odcinku górnym na szczyt Skrzycznego.

Kolej Linowa na Jaworzynę
Kolej Linowa na Jaworzynę · fot. COS OPO Szczyrk


- Przepustowość zwiększy się dzięki przebudowie dwukrotnie, osiągając poziom zdolności przewozowej 2400 osób na godzinę. Znacznie, bo niemal trzy razy, skróci się również czas samego wyjazdu na halę Jaworzyna. Komfortowe warunki wszyscy więc odczują - mówi Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Aktualnie trwają wszystkie niezbędne testy. Po ich zakończeniu dowiemy się o dokładnym terminie otwarcia kolei linowej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.