Wiadomości

  • 30 sierpnia 2017
  • 3 września 2017
  • wyświetleń: 5252

W niedzielę 3 września kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych zaplanowanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe 3 września wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich.

koleje śląskie, pociąg, dworzec
W niedzielę 3 września kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów · fot. bielsko.info


Jest to czwarta korekta rozkładu jazdy spośród pięciu planowanych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) SA. Zmiany będą obowiązywać do 14 października.

Najważniejsze zmiany dla mieszkańców Bielska-Białej dotyczą trzech linii:
  • W związku z wymianą elementów nawierzchni kolejowej na linii S5 (Katowice - Zwardoń) i S58 (Cieszyn - Czechowice-Dziedzice) pojedyncze pociągi będą kursować w skróconej relacji, z pominięciem odcinków Bielsko Biała - Pszczyna lub Bielsko Biała Gł. - Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z innych połączeń.
  • Na linii S72 (Rybnik - Bielsko-Biała Gł.) pojedyncze pociągi będą kursować w relacji skróconej do stacji Pszczyna lub Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z podjazdów innymi pociągami.


Pasażerowie proszeni są o zapoznanie się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów: w liniowym rozkładzie jazdydostępnym na stronie internetowej oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach).

- W celu uniknięcia pomyłek prosimy zwracać uwagę na termin obowiązywania danego rozkładu umieszczony tuż pod nazwą linii komunikacyjnej. Prosimy również zwracać uwagę na różne warianty kursowania poszczególnych pociągów - informują Koleje Śląskie.

Koleje Śląskie przypominają o możliwości wyrażania swoich opinii na temat aktualizowanego rozkładu jazdy. Podróżni mogą wysyłać e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi wprowadzenia ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy na adres rozkladjazdy@kolejeslaskie.com.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.