Wiadomości

  • 29 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 7160

Miasto nie umorzy długu klubu. Wierzytelność rozłożona na raty

Władze miasta pod naciskiem radnych oraz mieszkańców wycofały się z pierwotnego projektu uchwały, który zakładał umorzenie części długów klubu TS Podbeskidzie względem BBOSiR-u. Dziś uchwalono drugą wersję projektu uchwały. Podbeskidzie musi spłacić wszystkie długi.

stadion miejski
Miasto nie umorzy długu klubu. Wierzytelność rozłożona na raty · fot. bielsko.info


Przypominamy, że bielski klub wystąpił do prezydenta miasta z wnioskiem o umorzenie zobowiązań powstałych w 2016 roku w wysokości 96 tys. złotych oraz wyrażenie zgody na spłatę pozostałej wierzytelności w wysokości 219 tys. złotych w 25 ratach. O sprawie pisaliśmy w artykule "Podbeskidzie prosi miasto o umorzenie długu względem BBOSiR-u".

Choć pierwotnie prezydent miasta przychylił się do wniosku Podbeskidzia, pod naporem radnych i mieszkańców zmienił zdanie.

- Prezydent miasta podjął decyzję, która wynika z dyskusji prowadzonych na komisji budżetu oraz komisji sportu, że nie należy rozważać umorzenia tej wierzytelności, a zasadnym jest rozważenie spłaty w ratach - mówił na sesji zastępca prezydenta Waldemar Jędrusiński.

Za przyjęciem uchwały o wyrażeniu zgody na rozłożenie całego długu Podbeskidzia względem BBOSiR-u na raty głosowało 20 radnych. Dwóch wstrzymało się od głosu.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj