bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4029

[ZDJĘCIA] Skrajnie niebezpieczny manewr zakończony kraksą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16:50 na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z drogą S-1 w Bielsku-Białej. Słowacki kierowca chciał wjechać pod prąd na obwodnicę. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Kraksa na Węźle Lipnik - 26.08.2017 · fot. www.bielskiedrogi.pl


Jak wynika z ustaleń portalu Bielskie Drogi, kierowca Forda Galaxy jadąc od strony Kóz, zamierzał skręcić w lewo na drogę S-1 w kierunku Żywca. Kierowca ze słowackiej Żyliny, zrobił to zbyt wcześniej i skręcił w stronę wyjazdu z drogi ekspresowej, zamiast przejechać kilkanaście metrów i zrobić to zgodnie z przepisami. W stronę Kóz poruszał się Fiat Seicento, którego kierująca nie zdążyła wyhamować i uderzyła w bok Forda. Gdyby nie to zdarzenie na skrzyżowaniu, Słowak prawdopodobnie wjechał by na drogę S-1 pod prąd i mogłoby dojść do tragedii.

Na miejscu zdarzenia błyskawicznie pojawiły się dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, załoga Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, oraz patrol drogówki. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali wstępnie przebadani przez lekarza. Podjęto decyzję o dodatkowych badaniach szpitalnych, około 80-letniej kobiety, która była pasażerką Fiata. Strażacy po odłączaniu akumulatorów i zneutralizowaniu plamy oleju, zapewnili pomoc psychologiczną słowackiej rodzinie. Patrol drogówki sporządził dokumentację wypadku drogowego, ale po dokładnych badaniach okazało się, że poszkodowana kobieta nie doznała obrażeń zagrażających jej życiu. Kierowca Forda został ukarany mandatem karnym. Oba opuściły skrzyżowanie na lawetach.

Miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj