bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2017
  • 24 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 7384

[ZDJĘCIA] Ulicą Stojałowskiego przejedziemy dopiero w październiku

Niestety nie uda się skrócić terminu realizacji rozbudowy ul. ks. Stanisława Stojałowskiego do trzech miesięcy. Takie optymistyczne założenie zakładano na początku realizacji.

Przebudowa ulicy Stojałowskiego - 23.08.2017 · fot. bielsko.info


Przypominamy, że od 19 czerwca 2017 r. prowadzone są roboty związane z realizacją inwestycji pn. "Rozbudowa ul. ks. Stanisława Stojałowskiego w Bielsku-Białej wraz z przebudową mostu na potoku Niwka oraz mostu na rzece Biała".

Prace prowadzone są bardzo intensywnie, w systemie dwuzmianowym, również w soboty. Obecnie zakończono roboty mostowe na potoku Niwka, ułożono izolację oraz pierwszą, zabezpieczającą warstwę nawierzchni na płycie żelbetowej. Kolejnym etapem jest przebudowa mediów zlokalizowanych w obszarze inwestycji, w szczególności w chodnikach.

Przebudowa ulicy Stojałowskiego - 23.08.2017
Przebudowa ulicy Stojałowskiego - 23.08.2017 · fot. bielsko.info


W czasie przygotowania inwestycji planowana była przebudowa odcinka wodociągu wraz z kolidującym gazociągiem, zgłoszona przez AQUA S.A. Wiadomo już, że zakres koniecznej przebudowy uzbrojenia technicznego w obszarze inwestycji ulegnie znacznemu zwiększeniu.

Gestorzy sieci (AQUA, Gazownia i Energetyka) zwrócili się do MZD w Bielsku-Białej o możliwość dokonania wymiany swoich instalacji, które po odkrywkach i przeglądzie wykazują zły, a nawet awaryjny stan techniczny w wielu miejscach. W szczególności są to kable energetyczne, sieci gazowe oraz kanalizacja sanitarna. Ze względu na lokalizację instalacji w chodnikach, prace drogowe w tym obszarze muszą zostać wstrzymane, a ruch pieszych przełożony na jezdnię, co wpłynie na wydłużenie terminu przywrócenia ulicy ks. Stanisława Stojałowskiego do ruchu.

Tym samym planowany czas zamknięcia odcinka ulicy dla ruchu pojazdów może ulec wydłużeniu o ok. 2 tygodnie, tj. do końca września. Końcowy termin zakończenia wszystkich prac (do 04.11.2017 r.) nie ulega zmianie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.