Wiadomości

  • 22 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2938

Wybory już za niewiele ponad rok. PKW chce aktywizować młodzież

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej informuje, że Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym organizuje II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory", przeznaczonego dla Uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wybory prezydenckie i do Rad Osiedli - 10.05.2015
Wybory już za niewiele ponad rok. PKW chce aktywizować młodzież · fot. bielsko.info


Celem Konkursu, analogicznie jak poprzednio, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród Uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Tegoroczna edycja będzie w całości poświęcona wyborom samorządowym.

Regulamin Konkursu dostępny będzie, niezwłocznie po jego przyjęciu przez Państwową Komisję Wyborczą, na stronie internetowej Komisji (http://www.pkw.gov.pl) i Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej (bielsko-biala.kbw.gov.pl/).

W Konkursie mogą uczestniczyć Uczniowie ponadgimnazjalnych szkół publicznych i niepublicznych działających na prawach szkół publicznych.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.