bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 9604

W Wodnym Parku Tychy powstanie niestandardowa strefa SPA&Wellness

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

Sauna wulkaniczna pochodząca z najczystszych wysp świata i wodne kabiny do floatingu - takie atrakcje znajdą się w strefie SPA & Wellness w Wodnym Parku Tychy. Obecnie trwają prace wykończeniowe.

park wodny
Wodny Park Tychy - Sauna · fot. Park Wodny Tychy


Początkowo część SPA miała zostać wynajęta. Po przeprowadzeniu szczegółowych analiz uznano jednak, że ta strefa powinna być zarządzana wewnętrznie. Na powierzchni 176,5 m kw. części wypoczynkowej znajdzie się sauna wulkaniczna Ganbanyoku (wywodząca się z Japonii), kabiny do floatingu oraz wanna do kąpieli balneologicznych. Tym samym Wodny Park Tychy będzie oferował jedne z najciekawszych rozwiązań z zakresu SPA & Wellness.

- Goście korzystający z naszej oferty będą mogli połączyć aktywny wypoczynek z relaksem. A to wszystko z korzyścią dla zdrowia - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach, inwestora obiektu.

park wodny
Wodny Park Tychy - Sauna · fot. Park Wodny Tychy


W saunie wulkanicznej odwiedzający będą mogli skorzystać z prozdrowotnych właściwości czarnej krzemionki pochodzącej z Islandii. W przeciwieństwie do tradycyjnej sauny uczestnik rytuału będzie kładł się na magmowej skale, a jego ciało nagrzeje się bez odczucia gorąca czy nadmiernego pocenia się. Ganbanyoku to unikalna sauna o właściwościach odmładzających i regeneracyjnych. Emitowana energia korzystnie wpłynie na układ sercowo-naczyniowy i gospodarkę wodno-elektrolitową.

Z kolei w kabinie do floatingu będzie można poczuć, jak ciało "lewituje" na wodzie w całkowitej ciszy. Seans polega na ograniczeniu dopływu możliwie jak największej liczby bodźców z zewnątrz. Odczucie będzie podobne do tego, które towarzyszy dziecku przebywającemu w łonie matki. W kabinie ciało i umysł odpoczywają i regenerują się 4-5 razy szybciej niż podczas snu.

Nie zabraknie również wanny przeznaczonej do kąpieli balneologicznych: solankowych, kwasowęglowych oraz kąpieli borowinowych, które mają szerokie zastosowanie w rehabilitacji czy zabiegach odnowy biologicznej.

- Współcześnie człowiek szczególnie potrzebuje spokoju i odprężenia. W naszej nietypowej strefie SPA & Wellness postaramy się zmaksymalizować te odczucia, tworząc dla naszych gości dogodne warunki do wyciszenia i relaksu - dodaje Zbigniew Gieleciak.

Obecnie w Wodnym Parku Tychy trwają intensywne prace wykończeniowe. W strefie saun zamontowano urządzenie do produkcji chłodu. Z kolei w hali rekreacyjnej trwa montaż sufitu napinanego, a w części sportowej rozpoczęto prace przygotowawcze przed malowaniem ścian. Trwają również przygotowania do betonowania ścianek brodzika zewnętrznego dla dzieci.

Szczegóły prowadzonych prac budowlanych można znaleźć w dzienniku budowy.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj