Wiadomości

  • 19 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2742

Uwaga seniorzy! Oszuści znów dzwonią i podają się za krewnych

Bezwzględni oszuści znów dali o sobie znać. W piątek od rana usiłowali wyłudzić pieniądze od kilku seniorów. Nie udało im się, bo ofiary wykazały się rozwagą i czujnością.

Złodzieje są coraz bardziej zuchwali. Nie mają żadnych skrupułów. Ich ofiary to osoby starsze, samotne, schorowane, często tęskniące za kontaktem z bliskimi. Tylko w piątek telefony od nieznajomych odebrało już blisko 10 seniorów.

Oszust, który podawał się za krewnego, tak kierował rozmową, aby starsze osoby musiały się domyślać z kim rozmawiają. W czasie rozmowy roztrzęsionym głosem prosił o pilną pożyczkę pieniędzy. Twierdził, że spowodował wypadek i trafi do więzienia jeśli nie wpłaci kaucji w wysokości kilkunasty tysięcy złotych. Na szczęście seniorzy nie uwierzyli w te słowa i nie dali się oszukać.

Śledczy poszukują teraz szajki oszustów, którzy podszywają się pod krewnych i usiłują w ten sposób wyłudzić pieniądze od starszych osób.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.