Wiadomości

  • 21 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 1830

Ochrona przed burzą

Artykuł sponsorowany:

Wydarzenia ostatnich dni pokazały jak nieprzewidywalnym zjawiskiem jest burza. W miejscowości Strzyżewo (woj. wielkopolskie) wskutek uderzenie pioruna spłonęły stodoła i obora. W wyniku pożaru zginęło niemal 30 sztuk trzody chlewnej. W Turzy Śląskiej przy ulicy Świerkowej od uderzenia pioruna zapalił się dach budynku jednorodzinnego. W Cieszynie przy ulicy Haźlańskiej piorun uderzył w dom jednorodzinny.

Poniższy film pokazuje kilkukrotne uderzenie pioruna w to samo miejsce (uchwycone nad Łąką).To tylko kilka przykładów z kilku ostatnich dni, a zdarzeń niestety było dużo więcej.

Niestety prognozy na najbliższe dni znowu zapowiadają wystąpienie gwałtownych zjawisk pogodowych.

Często w codziennym pędzie zapominamy o zabezpieczeniu własnej rodziny oraz dobytku przed następstwami uderzeń pioruna, którymi mogą być: pożary budynku, uszkodzenia sprzętu RTV i AGD, zniszczenia instalacji elektrycznej, a w najgorszych przypadkach ofiary w ludziach.

Aby zabezpieczyć swój dom powinniśmy wyposażyć budynek w sprawną instalację odgromową oraz skuteczną ochronę przeciwprzepięciową, a jeżeli budynek takową posiada musimy mieć pewność, iż jest w 100% sprawna. W tym celu dokonuję się pomiarów ciągłości instalacji oraz rezystancji uziemienia.

Partner


FHU Partner z Czechowic-Dziedzic (www.fhupartner.pl), jako jedna z nielicznych firm zajmuje się kompleksową ochroną odgromową obiektów. Posiadamy stosowne uprawnienia oraz niezbędną wiedzę, aby sprostać wszelkim technicznym zagadnieniom w obsługiwanym przez nas zakresie.

Specjalnie dla Państwa firma FHU PARTNER stworzyła kalkulator, który w szybki sposób pokaże szacunkowy koszt wykonania instalacji odgromowej z uziemieniem, bądź bez jeśli budynek takowe posiada. Kalkulator znajdą państwo pod adresem: http://www.fhupartner.pl/wycena-instalacji-odgromowej/

fhu Partner Janusz Budniok


fhu Partner Janusz Budniok
ul. Narutowicza 79
43-502 Czechowice-Dziedzice

tel.: +48 (32) 737 57 15
fax + 48 (32) 737 57 16
tel. kom.: +48 501 680 694
e-mail: biuro@fhupartner.pl
http://www.fhupartner.pl