bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4602

Pościg za motocyklistą. Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

Nawet do 5 lat za kratami grozi 21-letniemu motocykliście, który uciekał przed policyjnym pościgiem. Sprawca uciekał na jednośladzie, w którym zagiął tablicę rejestracyjną tak, aby uniemożliwić identyfikację numerów. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladami. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali informację o motocyklistach, którzy w Mesznej, na wiadukcie wiodącym nad drogą ekspresową S-1, urządzili sobie wyścigi i jeździli na jednym kole, stwarzając poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na widok policyjnego radiowozu sprawcy zaczęli uciekać w różnych kierunkach.

Policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania i rozpoczęli pościg za kierującymi jednośladami. Motocykliści nie reagowali na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające ich do zatrzymania i kontynuowali ucieczkę. W czasie pościgu mundurowi zrównali się z jednym z uciekinierów, który wcześniej celowo zagiął tablicę rejestracyjną w swoim pojeździe, aby uniemożliwić identyfikację numerów. Zabieg ten nie powiódł się, bo policjantom udało się odczytać numery.

Uciekający kierowca jednośladu łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Jechał z dużą prędkością i omal nie doprowadził do kolizji z radiowozem. W pewnym momencie skręcił w wyboiste pola, zmuszając policjantów do przerwania pościgu. Mundurowi ustalili adres zamieszkania sprawcy, jednak nie zastali go w domu.

Po niespełna godzinie, mężczyzna zgłosił się do komisariatu w Szczyrku, gdzie przyznał się do kierowania jednośladem oraz ucieczki przed policyjnym pościgiem. Nie posiadał prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

21-latek odpowie nie tylko za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki, ale także za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Za przestępstwo to grozi mu do 5 lat za kratami. Na uciekiniera sąd może też nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.