Wiadomości

  • 14 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 6506

[ZDJĘCIA] Pielgrzymi z naszej diecezji dotarli do Częstochowy

W gorących promieniach słońca, ze śpiewem na ustach, wymęczeni kilkudniowym marszem, witani przez biskupa Piotra Gregera na szczyt jasnogórski, do Matki Bożej Częstochowskiej dotarli pielgrzymi z naszej diecezji.

Pielgrzymi z naszej diecezji dotarli do Częstochowy - 11.08.2017 · fot. diecezja.bielsko.pl


Nie jest najważniejsza ich liczba (2700 osób), nie statystyki. Ważne jest to, co nieśli w swoich sercach. Ważne jest to, co dziś przynieśli Matce. Intencje, pragnienia, dziękczynienia, to wszystko co jest treścią ich życia, codziennych spraw, trudności i radości, właśnie to przez ręce Maryi w piątek ofiarowali Bogu.

To właśnie w ich sercach, w sercach pielgrzymów, odbija się życie naszej diecezji. Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Cieszyn, Andrychów, Oświęcim, niemal z każdego zakątka diecezji do Maryjnego Sanktuarium zmierzali, aby budować swoją i naszą wiarę, dawać świadectwo, pokonywać własne słabości i ograniczenia.

- Wszystkim księżom, zakonnikom, siostrom zakonnym, klerykom, osobom świeckim, Służbie Maltańskiej, ratownikom medycznym, lekarzom i pielęgniarkom zaangażowanym w to piękne dzieło Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę serdecznie dziękujemy. Niech Bóg obdarza obfitością swoich łask, a Maryja wspiera w pielgrzymce wiary - dziękuje diecezja bielsko-żywiecka.

Pielgrzymka dobiegła końca. Przynajmniej ta w wymiarze drogi pokonywanej codziennie pieszo. Teraz czas na pielgrzymkę duchową. Ta nigdy się nie kończy, codziennie przemierzając kolejne odcinki wiary.

new / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.