bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 5282

Cztery organizacje stworzyły lokalny komitet "Ratujmy Kobiety"

W czwartek 10 sierpnia 2017 r. pod Pomnikiem Syrenki w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa lokalnego oddziału komitetu "Ratujmy Kobiety", którego członkowie właśnie ruszyli ze zbiórką podpisów pod obywatelskim projektem Ustawy o Prawach Kobiet i Świadomym Rodzicielstwie.

ratujmy kobiety
Konferencja prasowa komitetu "Ratujmy Kobiety" pod bielską Syrenką · fot. mat. prasowe


Na dzień dzisiejszy Komitet tworzą przedstawicielki i przedstawiciele czterech działających w Bielsku-Białej organizacji: Stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Czarnego Protestu, Partii Razem i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Projekt ustawy zakłada wprowadzenie w Polsce światowych standardów prawa w dziedzinie rodzicielstwa oraz zdrowia, takich jak: rzetelnej informacji i edukacji, dostępu do badań prenatalnych, opieka nad kobietą w ciąży i po porodzie, taniej i powszechnej antykoncepcji, prawa do przerywania ciąży w określonych w projekcie ustawy przypadkach czy zakaz drastycznych wystaw i demonstracji pod szkołami i szpitalami.

Justyna Borowiec - przewodnicząca miejskiego SLD przekazała, że została uruchomiona lokalna strona Ratujmy Kobiety 2017 , gdzie można znaleźć informacje o nadchodzących terminach i miejscach zbiórki podpisów. Zaprosiła również do składania podpisów w podczas dyżurów w siedzibie partii na pl. Ratuszowym 4 w Bielsku-Białej.

Agnieszka Lamek z Partii Razem poinformowała, że jej ugrupowanie solidarnie przyłącza się w Bielsku-Białej do zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy Komitetu Ratujmy Kobiety. - To ustawa łagodząca obecne restrykcyjne prawo antyaborcyjne, gwarantująca powszechną edukację seksualną i dostęp do bezpłatnej antykoncepcji, w tym także przywrócenie dostępu do tabletki „dzień po" bez recepty oraz zakaz manifestacji antyaborcyjnych przed szpitalami - dodała.

Jak informuje Przemysław Koperski z Komitetu Ratujmy Kobiety akcja spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców. - W przeciągu pierwszych dwóch dni zbiórki zebraliśmy około 500 podpisów w Cieszynie i Bielsku-Białej. W ubiegłym roku poparcia udzieliło nam 230 tys. Polaków w tym 2,5 tys. mieszkańców naszego regionu, obecnie planujemy zebrać pod projektem ustawy pół miliona podpisów poparcia, a w Bielsku-Białej, Cieszynie, Żywcu i Pszczynie minimum 5 tys. - mówił Przemysław Koperski.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.